مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: زعفران کرمانشاه جزو بهترین زعفران های دنیا می باشد. به گزارش نسیم کرمانشاه، نوربخش حاتمی در نشست خبری که به مناسبت تجلیل از خبرنگاران در سالن جلسات این سازمان تشکیل شد، اظهار داشت: یقین دارم روز خبرنگار از ارزشمندترین روزها در راستای اهداف انقلاب و بویژه بخش کشاورزی […]

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: زعفران کرمانشاه جزو بهترین زعفران های دنیا می باشد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، نوربخش حاتمی در نشست خبری که به مناسبت تجلیل از خبرنگاران در سالن جلسات این سازمان تشکیل شد، اظهار داشت: یقین دارم روز خبرنگار از ارزشمندترین روزها در راستای اهداف انقلاب و بویژه بخش کشاورزی می باشد.

وی در زمینه اطلاع رسانی و ارتباط با کشاورزان بیان داشت؛ اعتقاد داریم اگر قرار بر ارتباط با جامعه هدف و کشاورزی باشد بهترین راه ارتباط از طریق خبرنگاران و اصحاب رسانه می باشد.

مدیرکل جهاد کشاورزی کرمانشاه بیان داشت: استان کرمانشاه در بخش کشاورزی در شان و جایگاه واقعی خود قرار نگرفته است و کرمانشاه، استان پهناوری با پتانسیل های فراوان می باشد که بایستی از این پتانسیل ها به درستی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: کرمانشاه به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور می باشد اما با توانایی ها و پتانسیل های واقعی خود فاصله دارد و این استان شایسته وضعیت بیکاری، اقتصادی و معیشتی حال حاضر نیست.

حاتمی اظهار داشت: مهم ترین اتفاق در کشاورزی کرمانشاه معرفی درست این بخش می باشد و مهمترین خلا در این زمینه عدم معرفی بخش کشاورزی استان به درستی می باشد که در این زمینه کوتاهی هایی صورت گرفته است.

وی در ادامه بیان داشت: اگر فقط نخود و زعفران استان را احیا کنیم بخش بزرگی از بیکاری کرمانشاه مرتفع خواهد شد بطوری که نخود کرمانشاه از بهترین و باکیفیت ترین محصولات کشور می باشد و باید از تولید و ارزش افزوده نخود حمایت کنیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان گفت: در مورد زعفران نیز خواستگاه بهترین زعفران دنیا در کرمانشاه بوده است و امروزه هم بهترین زعفران در سطح جهان در کرمانشاه تولید می شود و این گونه گیاهی اشتغالزایی زیادی دارد که نیازمند توجه ویژه می باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ هزار فارغ التحصیل در زمینه کشاورزی استان وجود دارد که این تعداد فارغ التحصیل می توانند بخش کشاورزی کرمانشاه و حتی کشور را متحول کنند.

حاتمی تاکید داشت: سرانه مصرف کود شیمیایی کرمانشاه نسبت به کشور پایین تر می باشد و با آموزش و حتی برخورد سلامت جامعه و حفاظت از محیط زیست سرلوحه کار ما قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: امسال سال رونق تولید بوده و در جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمن به نقاط ضعف ما پی برده که تامین نهاده ها در بخش کشاورزی به عنوان یکی از نقاطی می باشد که دشمن در پی ضربه زدن به آن می باشد بنابراین باید تمام تلاش خود را بویژه در بخش کشاورزی به کار گیریم.