معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: در سه ماهه دوم سال جاری تصادفات جاده ای در شهر کرمانشاه ۵۰ درصد کاهش یافته است. به گزارش نسیم کرمانشاه محسن ارجمندی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: از اواخر سال گذشته با توجه شرایط ترافیکی حاکم بر شهر مطابق با اولویت ها و برنامه […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: در سه ماهه دوم سال جاری تصادفات جاده ای در شهر کرمانشاه ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش نسیم کرمانشاه محسن ارجمندی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: از اواخر سال گذشته با توجه شرایط ترافیکی حاکم بر شهر مطابق با اولویت ها و برنامه های مشخص اقدام نمودیم و کاهش آمار تصادفات شهری در دستور کار قرار گرفت.

وی در مورد تصادفات و بالا بودن فوتی ها گفت: در سال گذشته حدود ۱۱۰ نفر در سطح شهر کرمانشاه بر اثر تصادف فوت شدند که این مقدار برای شهر کرمانشاه مناسب نبود و به نوعی نمایانگر حمل و نقل ناایمن بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تاکید داشت: با تمرکز بر روی کاهش تصادفات و نقاط حادثه خیز، حدود ۱۹ نقطه حادثه خیز شناسایی شدند که این نقاط هرکدام به طور میانگین ۵ نفر فوتی داشت.

وی افزود: بنابراین در ۵ بخش با برنامه ریزی برای کاهش تصادفات اقدام نمودیم که این پنج بخش شامل؛ اصلاحات هندسی، آرام سازی، نصب نرده گذاری، پل های عابر پیاده و تابلوهای راهنما مسیر در سطح شهر و تکمیل و بازسازی کامل این تابلوهای راهنما بود.

ارجمندی تاکید داشت: اقدامات در زمینه کاهش تصادفات در سه ماهه دوم سال جاری تا ۵۰ درصد انجام شده و تا اوایل مهر ماه در اثر این اقدامات حدود ۵۰ درصد کاهش آمار تصادفات را در سطح شهر کرمانشاه شاهد بودیم به طوری که سال های قبل هر سال به طور میانگین کاهش تصادفات داشتیم.

وی در ادامه بیان داشت: با اختصاص چهل میلیارد تومان اعتبار در حال خرید اتوبوس در دستور کار قرار دارد که برای اتوبوس های بی ار تی خیابان مدرس خرید می شود و در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از اتوبوس های شهر کرمانشاه فرسوده شده اند و نوسازی ناوگان که کل کشور با آن مواجه بوده و در این زمینه حدود ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی کشور نیز در سن فرسودگی قرار دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تاکید داشت: کرمانشاه تنها شهری در کشور است که وام ۴ درصدی برای خرید اتوبوس BRT را شهرداری کرمانشاه بر عهده گرفته و این وام بر عهده افراد نیست و خود شهرداری خرید اتوبوس را تقبل کرده است.

وی در مورد سازمان حمل بار نیز بیان داشت: این سازمان به عنوان سازمانی جداگانه راه اندازی شد که در حال حاضر به فعالیت خود مشغول می باشد به طوری که قرار است بانک اطلاعاتی کرمانشاه به عنوان پایلوت کشوری حمل بار تحت سرور مرکزی و از طریق تلفن و نام افزاری انجام شود که تا آخر آذر ماه این طرح راه اندازی می شود.

ارجمندی افزود: کارت بلیت الکترونیک کل ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال به کارت بلیت مجهز می شوند و برای تاکسی ها هم این برنامه در دستور کار قرار دارد.

وی در مورد خط کشی های معابر سطح شهر و بزرگراه ها نیز اظهار داشت: خط کشی معابر در دستور کار قرار دارد و تابلوهای نوشتاری نیز در نقاط حادثه خیز نصب خواهد شد که این طرح از شب گذشته شروع شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: قرار بر این است تا دوربین های ثبت تخلف به تعداد ۱۷۰ دوربین نصب شود که ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه در پی دارد همچنین دوربین های نظارتی در حال حاضر در ۲۰ نقطه فعال می باشد که ۷۰ نقطه دیگر نیز به این مقدار اضافه خواهدشد.

وی در مورد احداث پیاده راه مدرس اعلام داشت: احداث این پیاده راه یکی از مطالبات مردم شهر کرمانشاه بوده که این پیاده راه ویژگی های خاصی دارد به طوری که در طراحی و اجرای آن بعد ترافیکی هم لحاظ می شود و این پروژه بین ۴ تا ۶ ماه طول می کشد.

ارجمندی تاکید داشت: ایجاد خط BRT در خود پیاده راه برای توسعه حمل و نقل عمومی نیز در دستور کار قرار دارد که این خیابان یک هزار ۸۰۴ متری با بافت سنتی پیاده راه خواهد شد و همچنین BRT در این خیابان راه اندازی می شود.

خبرنگار: محمد فرجی کاشانتویی