معاون امنیتی و سیاسی استاندار کرمانشاه گفت: در چهار ماهه اول سال جاری آمار طلاق ۱۰ درصد کاهش داشته است. به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد الهی تبار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد انتخابات استان از اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده و تعداد شعب اخذ رای نیز برآورد شده است. وی […]

معاون امنیتی و سیاسی استاندار کرمانشاه گفت: در چهار ماهه اول سال جاری آمار طلاق ۱۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد الهی تبار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد انتخابات استان از اردیبهشت ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده و تعداد شعب اخذ رای نیز برآورد شده است.

وی بیان داشت: در انتخابات بحث قانونمداری سرلوحه کار ما قرار گرفته و تمام سازوکار قانونی را به کار گرفته تا بتوانیم مجری خوبی برای اجرای قانون باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: بر اساس برآورد اولیه و شواهد و قرائن حدود ۳۰۳ نفر فعالیت های خود را به شکل های مختلف در بحث انتخابات مجلس در سال جاری اعلام کرده و در مجلس استان در سال های گذشته بیشترین مشارکت را در دوره پنجم با ۷۵ درصد داشته ایم و در دوره قبل حدود ۵۶ درصد از مردم استان در انتخابات مشارکت داشته اند.

وی افزود: در استان کرمانشاه تعداد تشکل های سیاسی در سال های قبل از ۱۳ تشکل به ۵۵ تشکل رسیده ایم و باید با آموزش ها و حمایت های احزاب قانونمند بتوانیم نشاط سیاسی را در سطح استان افزایش دهیم.

الهی تبار در ادامه در مورد مدیریت استادان نیز گفت: در حال حاضر ۲۷ درصد از پست های مدیریتی استان به جامعه اهل سنت و ۷ درصد آن نیز به جامعه اهل حق اختصاص داده شده است.

وی در زمینه توسعه نیز گفت؛ باید اذعان داشت که توسعه نیاز به نشاط دارد و علیرغم تاریخ، تمدن، جغرافیا و دیگر عوامل دخیل در این زمینه، همگی باید مشارکت داشته باشند تا به توسعه دست پیدا کنیم.

معاون امنیتی و سیاسس استانداری کرمانشاه در ادامه بیان داشت: در حوزه آسیب های اجتماعی
در بسیاری از شاخص های اجتماعی با کاهش مواجه بوده ایم و بخصوص در چهار ماهه اول سال جاری در زمینه طلاق ۱۰ درصد کاهش در این زمینه را شاهد بودیم.

وی در پایان تاکید داشت؛ علیرغم شرایط اقتصادی در زمینه سرقت ها رتبه ۱۷ را در سطح کشور داشته ایم که در حال حاضر نیز همان رتبه ۱۷ می باشد و در حوزه قتل ۱۵ درصد با کاهش مواجه بوده در زمینه نزاع ها و درگیری ها ۱۰ در درصد کاهش شاهد بوده ایم که غیر از سرقت ها در بقیه موارد شاهد کاهش آمارها بوده ایم.