مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از کاهش قاچاق دام در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون بیش از ۸۰۰ راس دام سبک کشف شد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، امید حاج محمدی از کشف و ضبط بیش از ۸۰۰ رأس دام سبک قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون خبر […]

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از کاهش قاچاق دام در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون بیش از ۸۰۰ راس دام سبک کشف شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، امید حاج محمدی از کشف و ضبط بیش از ۸۰۰ رأس دام سبک قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و اظهار داشت: قاچاق دام نسبت به اواخر سال گذشته که شدت پیدا کرده بود، با کاهش قابل توجه‌ای روبرو بوده است.

وی این اتفاق را نتیجه تلاش همه دستگاه‌های مربوطه از جمله نیروی انتظامی و هنگ‌های مرزی دانست، و افزود: کاهش تعداد کشفیات به منزله این است که مبارزه در این زمینه به صورت جدی در حال انجام است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه تاکید کرد: تمام اقدامات ورود و خروج و نقل و انتقالات مربوط به دام حتماً باید با مجوزهای دامپزشکی صورت گیرد.

این مسئول عنوان کرد: تمام تلاش ما این است که دامدارانی که قصد صادرات دام خود را دارند، تحت ضوابط قانونی و هماهنگی مقصد (استان‌های پذیرای دام ما) این کار را انجام دهند.

حاجی محمدی از وجود سامانه آنلاین اینترنتی و یکپارچه برای رصد دام‌ها خبر داد که به صورت کشوری رصد می‌شود.
وی افزود: دام‌ها ابتدا پلاک می‌شوند و سپس اجازه خروج آنها از استان داده خواهد شد.