استاندار کرمانشاه گفت: در سال جاری پیش بینی می شود که ۳ هزار میلیارد تومان در بخش صنعت ساختمان استان کرمانشاه سرمایه گذاری شود. به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس بازوند در جمع فعالان بخش صنعت ساختمان اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست رونق تولید مسکن می باشد که این مهم همزمان با جهش تولید […]

استاندار کرمانشاه گفت: در سال جاری پیش بینی می شود که ۳ هزار میلیارد تومان در بخش صنعت ساختمان استان کرمانشاه سرمایه گذاری شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس بازوند در جمع فعالان بخش صنعت ساختمان اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست رونق تولید مسکن می باشد که این مهم همزمان با جهش تولید صورت می گیرد‌

وی افزود: با شعار نمی توان مسکن ساخت و شغل را ایجاد نمود بطوریکه یکی از اصلی ترین ابزار برای رونق ساختمان و اشتغال بحث سرمایه گذاری مالی می باشد.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: بدون سرمایه گذاری و با دستور نرخ بیکاری متوقف نخواهد شد و اگر قرار است نرخ بیکاری را به میانگین نرخ کشور برسانیم باید ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال جاری سرمایه گذاری کنیم.

وی تاکید داشت: پیش بینی ما این است که از این ۲۰ هزار میلیارد تومان حدود ۳ هزار میلیارد تومان آن به صنعت ساختمان اختصاص یابد.

بازوند در ادامه گفت: شیوه نامه ای برای طرح اقدام ملی تنظیم شده که بنده از منتقدین این شیوه نامه می باشم و ضمن احترام به نگارندگان این شیوه نامه معتقدم که در این زمینه تجارب کافی به کار گرفته نشده است.

وی افزود: در هر جایی که هر صنعتی به هر شکل خواستار رونق گرفتن باشد باید جزو اولویت دولت قرار بگیرد و اگر طرح اقدام ملی مسکن قصد موفقیت و رونق گرفتن دارد باید در اولویت دستور کاری دولت قرار بگیرد.

استاندار کرمانشاه گفت: مسکن مهر معایب و مزایایی داشته کماکان که همه طرح ها نیز مزایا و معایبی دارند که باید سعی کنیم از معایب این طرح اقدام ملی مسکن بکاهیم و مزایای این طرح را به نحو احسن به کار بگیریم.

وی با توجه به ظرفیت استان کرمانشاه افزود: باید در استان ظرفیت هایی را برای سرمایه گذاری تعریف کنیم تا سرمایه گذار بتواند جذب استان شود به طوریکه همین کلانشهر بودن خود یک ظرفیت مناسب می باشد.

بازوند در پایان تاکید داشت: دولت به عنوان تسهیل گر و مشوق شرایط سرمایه گذاری را برای فعالان بخش صنعت ساختمان تسهیل می کند و کم شدن ریسک سرمایه گذاری نیز در دستور کار قرار دارد.