مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در سال جاری پیش بینی می شود که بیش از شش هزار شغل جدید برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان ایجاد شود. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ محسن رخصی با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه(ص) اظهار داشت: مردم استان کرمانشاه با وجود مشکلات اقتصادی […]

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در سال جاری پیش بینی می شود که بیش از شش هزار شغل جدید برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان ایجاد شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ محسن رخصی با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه(ص) اظهار داشت: مردم استان کرمانشاه با وجود مشکلات اقتصادی در ماه مبارک رمضان به رزمایش همدلی و کمک مومنانه لبیک گفتند.

وی بیان داشت: راه اندازی اطعام مهدوی جزو برنامه های کمیته امداد می باشد در ماه رمضان سال جاری پیش بینی می شد که حداقل ده آشپز خانه در سطح استان راه اندازی شود و ۱۰۰ هزار پرس غذا برای نیازمندان در این ماه تهیه شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید داشت: در حین انجام کار روز بروز بر تعداد آشپز خانه ها افزوده گردید به طوری که در پایان ماه مبارک رمضان تعداد آشپز خانه های سطح استان به ۵۰ عدد رسید و ۱۸۰ هزار پرس غذا نیز برای نیازمندان فراهم گردید که از لطف و سخاوت مردم کرمانشاه برای حمایت و کمک به نیازمندان تقدیر و تشکر می کنیم.

وی در ادامه گفت: در بحث اکرام ایتام و حامیان در ابتدای سال ۹۸ حدود ۲۰ هزار حامی در سطح کرمانشاه وجود داشت که در سال جاری این مقدار به ۳۳ هزار حامی رسید و ۱۳ هزار حامی جدید به حامیان کمیته امداد استان کرمانشاه اضافه گردید.

رخصی افزود: سرانه پرداختی برای هر یتیم تحت پوشش کمیته امداد از ۲۳۰ هزار تومان به بیش از ۳۰۰ هزار تومان رسیده است و پول های حامیان بلافاصله به حساب هر یتیم می رسد.

وی ادامه داد: کامل ترین بانک اطلاعاتی نیازمندان در اختیار کمیته امداد استان می باشد و آماده دریافت کمک ها و همکاری به نیازمندان طبق بانک اطلاعاتی می باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در مورد بحث مستاجرین گفت: اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای نیازمندان تخصیص داده شده به طوریکه سرانه اجاره مسکن برای شهر کرمانشاه ۳۰ میلیون تومان و برای شهرستان ها ۲۰ میلیون تومان می باشد.

وی افزود: در بحث اشتغال و توانمند سازی خانواده ها یکی از اولویت های اصلی کمیته امداد می باشد به طوری که در سال گذشته بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزایی برای خانوارهای تحت پوشش انجام دادیم و استان کرمانشاه در سال گذشته در کشور رتبه اول را در این زمینه کسب کرد.

رخصی تاکید داشت: در حال حاضر با نظارت های کمیته امداد بیش از ۹۰ درصد طرح های اشتغالزایی راستی آزمایشی شده تا از توقف این فعالیت آنها جلوگیری شود بطوری که این کسب و کارها به صورت مداوم به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی در بحث تسهیلات برای کارفرمایان نیز گفت: بسته های تشویقی برای کارفرمایانی که اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد را تامین کنند در نظر گرفته شده و هر کارفرما به ازای هر فردی را که به کار بگیرد ۵۰ میلیون تومان وام اختصاص داده می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در سال جاری حداقل ۶ هزار شغل جدید برای مددجویان تحت پوشش در نظر گرفته شده است که این شغل ها در قالب طرح های اشتغالزایی به ثمر خواهد نشست.

در ادامه جمشیدی معاون فرهنگی کمیته امداد استان اظهار داشت: علاوه بر بحث های حمایتی و معیشتی بحث فرهنگی هم در دستور کار کمیته امداد قرار دارد که بعد فرهنگی هم در کنار خدمات مادی انجام شود.

وی گفت: جامعه هدف ما از کودکان تا سالمندان می باشند در استان ۴.۵ درصد از نیازمندان استان در حال تحصیل بوده و بحث فرهنگ سازی کار و تلاش و کارهای هنری و… به آنان آموزش داده می شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید داشت: در مجموع فرهنگ کار و بحث های اعتقادی یکی از ارکان فرهنگی کمیته امداد می باشد بطوری که در سال جاری ۵۱ هزار مددجو تحت آموزش و فرهنگ سازی قرار گرفته و تفاهم نامه های همکاری هم با برخی از موسسات کنکوری نیز بسته شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵۱ نخبه در کمیته امداد استان کرمانشاه وجود دارد که کرمانشاه در کشور در جایگاه سوم قرار دارد و این مهم باعث افتخار استان ماست.

جمشیدی در ادامه اظهار داشت: ۹ پایگاه فرهنگی در سطح استان مستقر می باشد که خانوارها در کلاس های هنری، آموزشی و کارآفرینی شرکت می کنند.

وی در پایان تاکید داشت: آمار بیسوادی در افراد تحت پوشش از ۱۰ هزار نفر در سال های گذشته به حدود یک هزار نفر رسیده است و هر ساله از کمیته امداد به عنوان دستگاهی موفق در کاهش بیسوادی تقدیر می شود.