مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به پایان عملیات اجرایی ۹ سد در استان گفت: پیشرفت فیزیکی سدهای استان کرمانشاه به بیش از ۹۰ درصد رسیده است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم، بهرام درویشی با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه عملیات اجرایی ۹ سد از ۱۰ سد به پایان رسیده است […]

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به پایان عملیات اجرایی ۹ سد در استان گفت: پیشرفت فیزیکی سدهای استان کرمانشاه به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم، بهرام درویشی با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه عملیات اجرایی ۹ سد از ۱۰ سد به پایان رسیده است اظهار داشت: طرح‌های عمرانی استان کرمانشاه در حوزه آب با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در حال اجرا است.

وی عنوان کرد: ۲۰۷۱ میلیارد تومان اعتبار برای این سدها صرف شده است و بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای مراحل پایانی این شرح‌ها نیاز است که با تأمین اعتبار باقی مانده کار این طرح‌ها به طور کامل به پایان می رسد.

درویشی ضمن تأکید بر مقوله سرمایه‌گذاری و ضرورت بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری‌های کلان دولت در حوزه آب بر لزوم استفاده درست از این سرمایه‌گذاری‌ها در راستای رونق تولید و ایجاد کسب و کارهای سازگار با شرایط آبی استان تأکید کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه گفت: با پتانسیل‌های مناسبی که در زمینه جذب سرمایه‌گذار دارد می‌تواند با سیاستگذاری‌های درست و اصولی ضمن استفاده از ظرفیت‌های خوب موجود علاوه بر تحقق سیاست‌های کلان دولت موجبات توسعه و تحول اساسی در طرح‌ها و پروژه‌های آب محور را فراهم آورد.

وی اتکا به اراده‌های درست و کارشناسی به همراه شفافیت و سلامت مالی را از ارکان‌هایی دانست که می‌تواند حوزه آب را به عنوان بستر جدیدی برای توسعه مطرح کند و ضمن لحاظ معیارهای پایداری منجر به ایجاد اشتغال مولد و در نهایت رونق کسب و کارهای مرتبط به ویژه در بخش گردشگری و آبزی‌پروری شود.