در اقدامی زیبا و در پویشی مردمی، ساخت آبشخورهای متعدد در سطح استان برای حیات وحش آغاز و همچنان این پویش مردمی ادامه دارد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، در اقدامی زیبا و تحسین برانگیز و با ایجاد پویش های مردمی نسبت به ساخت آبشخورهایی برای حیات وحش استان در مناطق تحت مدیریت اقدام شد.
فریدون یاوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری و با توجه به بحران کم آبی، مردم غیور و طبیعت دوست استان کرمانشاه با ایجاد پویش های مردمی نسبت به ساخت آبشخورهایی برای تأمین اب حیات وحش استان در مناطق تحت مدیریت استان اقدام کردند.

وی افزود: این اقدام زیبا از سوی مردم که در شهرستان های قصرشیرین وگیلانغرب توسط خیرین و دوستداران در شهرستان گیلانغرب نمود بیشتری دارد در بحران کم آبی سالجاری موجب شده است که آب حیات وحش منطقه تأمین گردد.

این مقام مسئول گفت: ضمناً روز گذشته یک آبشخور در منطقه حفاظت شده بیستون، و چندین آبشخور در شهرستان گیلانغرب با همکاری مردم و محیط بانان احداث شد.

یاوری گفت: تعدادی از این آبشخورها در صورت کم شدن سطح آب آبشخور، بصورت مکانیزه آبگیری می شود و سایر آبشخورها بوسیله ماشین های امداد از جمله آتش نشانی و همچنین به کمک محیط بانان و مردم آبگیری می شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در ادامه تصریح کرد: بحران کم آبی محیط زیست استان را با چالش های متفاوتی روبرو کرده است و در صددیم این چالش ها را به صورت مطلوب مدیریت و از آن عبور کنیم.

وی گفت: یکی از این چالش ها کمبود آبشخور و تأمین آب برای حیات وحش مناطق تحت مدیریت استان است که خوشبختانه با پویش های مردمی ایجاد شده و همکاری و همراهی آنان و دستگاه های خدمات رسان از این چالش با موفقیت عبور کرده ایم.

مقام ارشد حفاظت محیط زیست استان در ادامه بیان کرد: این حرکت جهادی و اقدام ارزشمند دوستداران طبیعت بمنظور حفاظت از حیات وحش استان بدلیل بحران کم آبی، بی نظیر و شایسته تقدیر است.

یاوری در پایان ضمن تشکر از مردم طبیعت دوست استان و خیرین، از عموم مردم درخواست کرد با توجه به چالش کم آبی، نسبت به صرفه جویی این مایه حیات حداکثر توان خود را بکار گیرند.