مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران کرمانشاه گفت: در سال جاری ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. به گزارش نسیم کرمانشاه محمدرضا نجفی شعاع در دوازدهمین سالگرد این بانک اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در ۲۲ آذر ماه سال ۱۳۸۶ کار خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون به فعالیت […]

مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران کرمانشاه گفت: در سال جاری ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه محمدرضا نجفی شعاع در دوازدهمین سالگرد این بانک اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در ۲۲ آذر ماه سال ۱۳۸۶ کار خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی بیان داشت: این بانک در استان کرمانشاه ۲۴ شعبه دارد و سهام داران اصلی این بانک نیز بانک های بزرگ کشور می باشند و سهام دار خصوصی متولی این بانک نیست.

مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران کرمانشاه گفت: در کل کشور ۸ میلیون نفر مشتری دارد که در استان کرمانشاه تعداد مشتریان آن ۲۸۴ هزار نفر می باشد و از لحاظ منابع قرض الحسنه رتبه ۲ را در استان داراست.

وی افزود: در سال جاری بر اساس آخرین رتبه بندی بانک ها در جهان اسلام به عنوان سومین بانک برتر جهان اسلام شناخته شد و همچنین به رتبه نخبه نیز دست یافت.

نجفی شعاع تاکید داشت: این بانک در سه سال گذشته در صدر بانک های شفاف کشور قرار گرفته و وزیر اقتصاد در بازدید از این بانک سامانه میعاد یعنی مدیریت یکپارچه عملیات بانکی را افتتاح نمود.

وی در ادامه افزود: از جمله اقدامات دیگر این بانک می توان افتتاح حساب و تشکیل پرونده آنلاین را نام برد به طوری که مشتریان به صورت غیر حضوری عملیات بانکی خود را انجام می دهند.

مدیر این بانک گفت: چهار مدرسه و سه خانه بهداشت در جریان زلزله ساخته شده که سه مدرسه در منطقه گیلانغرب بوده و یک مدرسه نیز در ثلاث باباجانی بوده است که در کل یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای ساخت این مدارس و خانه های بهداشت هزینه شده است.

وی ادامه داد؛ برای خرید کالای ایرانی اقدام خوبی در زمینه تسهیلات داشته و در زمینه تسهیلات ازدواج، کمیته امداد، اشتغالزایی سازمان بهزیستی، بنیاد برکت، پرداخت وام روستایی و آزادسازی زندانیان و … از دیگر اقدامات این بانک در سال جاری بوده است.

نجفی شعاع بیان داشت: حدود ۸۵ میلیارد تومان از وام زلزله زدگان امهال شده و در این دو سال پس از زلزله در سال ۹۸ حدود ۳۳۱ فقره وام ازدواج به صورت ضربتی پرداخت شده و در حال حاضر هیچ فردی در صف انتظار پرداخت وام ازدواج در این بانک نیست.

وی در پایان تاکید داشت: ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که این تسهیلات در قالب ۵۰ هزار فقره به مشتریان پرداخت شده است.