مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمانشاه گفت: در سال جاری تاکنون تسهیلات به هم استانی ها پرداخت شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ محمدرضا نجفی شجاع به مناسبت سیزدهمین سالگرد بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: این بانک در سال ۱۳۸۶ و با نیت خیرخواهانه کمک به نیازمندان […]

مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمانشاه گفت: در سال جاری تاکنون تسهیلات به هم استانی ها پرداخت شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ محمدرضا نجفی شجاع به مناسبت سیزدهمین سالگرد بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: این بانک در سال ۱۳۸۶ و با نیت خیرخواهانه کمک به نیازمندان جامعه ایجاد شد و تاکنون به خدمت خود ادامه می دهد.

وی گفت: این بانک هم اکنون ۲۴ شعبه فعال در سطح استان دارد که ۱۲۶ کارمند در شعب استان مشغول ارائه خدمت به مردم می باشند.

مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمانشاه در نورد تسهیلات پرداختی زلزله سرپل ذهاب نیز اظهار داشت:
پس از زلزله سرپل ذهاب این بانک ساخت ۳ خانه بهداشت و چهار مدرسه را در دستور کار قرار داد و امهال تسهیلات خود را به مدت ۲ سال در این مناطق تصویب نمود.

وی ادامه داد؛ در استان کرمانشاه ۴۰۹ هزار مشتری دارد و اصول اصلی بانک پرداخت تسهیلات در حوزه های مختلف می باشد.

نجفی شجاع تاکید داشت:از ابتدای تاسیس تاکنون ۲۵۲ هزار تسهیلات به مبلغ ۲۹ هزار میلیارد تومان به مردم استان پرداخت شده است که از این مقدار یک هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات به مددجویان پرداخت شده و ۱۴ هزار فقره تسهیلات ازدواج و ۲ هزار تسهیلات در مورد زلزله نیز پرداخت گردید.

وی افزود: در طرح همیاران مهر نیز ۴۰۰ فقره تسهیلات در بخش بیماران خاص پرداخت شد و در سال ۹۹نیز ۳۲ هزار فقره تسهیلات به مردم استان پرداخت شد ۷۳ درصد رشد تسهیلات در سال جاری بوده است.

مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمانشاه گفت: از جمله دیگر خدمات این بانک می توان به پرداخت به صورت موبایل بانک و تسهیلات آنلاین اشاره داشت که این طرح به صورت پایلوت در استان انجام شده است.

وی افزود: همچنین اینترنت بانک و همراه بانک بخاطر بیماری کرونا از جمله دیگر خدمات است و به عنوان اولین بانکی که از دنیای کاغذی خداحافظی نموده است که تمام کارها به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

نجفی شعاع تاکید داشت: در رابطه با کالا کارت نیز مردم می توانند اجناس را به صورت اقساطی تا سقف ۲۰ میلیون تومان خرید نمایند و با مراجعه به بانک و دریافت کالا کارت می توانند از فروشگاه ها خرید نمایند که اقساط بازپرداخت این وام ۱۲ ماهه بوده و بدون سود می باشد که فقط به یک نفر ضامن نیز نیاز می باشد.

وی گفت: این طرح برای حمایت از کالای ایرانی و تولید محصولات داخلی اجرا شده است و تاکنون یک هزار و ۴۵۰ نفر از این تسهیلات در سطح استان پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مهر ایران در استان کرمانشاه بیان داشت: حمایت از کشاورزان جهت خرید ادوات کشاورزی بصورت اقساطی نیز از اقدامات این بانک در طی سالیان اخیر بوده است و همچنین انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه ها و مراکز علمی نیز صورت گرفته است.

وی در پایان تاکید داشت: در طرح همیاران مهر از مشتریان و خیرین دعوت می شود تا مبلغی را در این بانک پرداخت کنند تا با تجمیع مبالغ به نیازمندان و حتی نیازمندانی که خود خیرین معرفی می کنند مبالغی به عنوان کمک پرداخت شود و این کمک ها استمرار دارد.

خبرنگار: محمد فرجی کاشانتویی