قائم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در طی هفته ازدواج ۱۳۸ فقره کمک هزینه ازدواج به مددجویان کرماشاهی پرداخت شد. قائم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به پرداخت ۱۳۸ فقره کمک هزینه ازدواج به جوانان مددجو کرمانشاهی در هفته ملی ازدواج، گفت: برگزاری جلسات مشاوره و راهنمایی،انجام غربالگری ژنتیک برای زوجین جوان […]

قائم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در طی هفته ازدواج ۱۳۸ فقره کمک هزینه ازدواج به مددجویان کرماشاهی پرداخت شد.

قائم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به پرداخت ۱۳۸ فقره کمک هزینه ازدواج به جوانان مددجو کرمانشاهی در هفته ملی ازدواج، گفت: برگزاری جلسات مشاوره و راهنمایی،انجام غربالگری ژنتیک برای زوجین جوان و پرداخت وام اشتغال به برخی همسران بخشی از خدمات این نهاد به شمار می رود که با هدف تشویق جوانان به ازدواج آسان انجام می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، حمیدرضا کرمی، قائم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۸۴ جوان کرمانشاهی با دریافت کمک هزینه ازدواج راهی خانه بخت شده اند.

کرمی با بیان اینکه امسال دو میلیارد و ۷۳ میلیون تومان اعتبار به منظور تشکیل زندگی مشترک این جوانان مددجو اختصاص داده شده، بیان کرد: ۱۳۸ فقره از کمک هزینه های پرداختی در سال جاری با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان در هفته ملی ازدواج به جوانان مددجو پرداخت شده است.

حمیدرضا کرمی با اشاره به اینکه پرداخت کمک هزینه ازدواج تنها بخشی از اقدامات این نهاد به شمار می رود، عنوان کرد: برگزاری جلسات مشاوره و راهنمایی، برگزاری دوره های آموزشی مهارتی و سبک زندگی، انجام غربالگری ژنتیکبرای زوجین جوان و معرفی برخی از همسرانبه بانک های عامل برای دریافت وام اشتغالبخشی از خدمات این نهاد است که با هدف تشویق جوانان به ازدواج آسان صورت می گیرد.

قائم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه با یادآوری اینکه امسال ۴۶ مشاوره فردی، ۲۴۵  راهنمایی فردی و ۲۱۰ مشاوره گروهی  به همسران جوان در استان ارائه شده است، عنوان کرد: همچنین هم اکنون طرح زندگی پایدار با هدف تحکیم بنیان خانواده برای مددجویان کرمانشاهی در حال اجرا است  که پیش بینی می شود طی سه سال متوالی حدود ۹ هزار نفر به ویژه نوعروسان جوان در این دوره ها حضور یابند.

حمیدرضا کرمی درادامه با اشاره به انجام آزمایشات ژنتیک برای همسران جوان، عنوان کرد: امسال برای ۲۳۷ زوج جوان در آستانه ازدواج غربالگری های ژنتیک انجام شده و ۹۷ زوج مددجو به دلیل پرخطربودن ازدواج به مراکز تخصصی ارجاع داده شده اند.

کرمی تصریح کرد: دیگر برنامه این نهاد برای تحکیم بنیان خانواده و کاهش مشکلات و طلاق در زندگی های مشترک برگزاری دوره های آموزشی سبک زندگی برای همسران مددجو است.

وی ادامه داد: ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ هزار مددجو در دوره های آموزشی سبک و مهارت های ارتباطی زندگی شرکت کرده اند که امیدواریم تا پایان سال ۹۸ این تعداد افراد آموزش دیده به ۲۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.

قائم مقام کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: کمیته امداد برای آموزش این تعداد مددجوی کرمانشاهی بیش از ۷۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری کرده است.

حمیدرضا کرمی با یادآوری اینکه این نهاد برای ازدواج جوانان همواره نیازمند مشارکت خیران نیک اندیش است، تصریح کرد: تا پایان سال جاری بیش از سه هزار جوان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه با دریافت کمک هزینه ازدواج زندگی مشترک خود را آغاز می کنند که امیدواریم با مشارکت خیران این آمار افزایش پیدا کند.