رییس کمیته امداد شهرستان قصرشیرین از وجود ۷۲۵ طرح اشتغالزایی فعال در شهرستان قصرشیرین خبر داد به گزارش نسیم کرمانشاه، بهمن کرداری در جمع خبرنگاران استان کرمانشاه در شهر قصرشیرین اظهار داشت: یک هزار ۳۲۰ خانوار از جمعیت شهرستان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که این مقدار جمعیتی بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ […]

رییس کمیته امداد شهرستان قصرشیرین از وجود ۷۲۵ طرح اشتغالزایی فعال در شهرستان قصرشیرین خبر داد

به گزارش نسیم کرمانشاه، بهمن کرداری در جمع خبرنگاران استان کرمانشاه در شهر قصرشیرین اظهار داشت: یک هزار ۳۲۰ خانوار از جمعیت شهرستان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که این مقدار جمعیتی بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ نفر را شامل می شود.

وی گفت؛ ۴۱۵ نفر دانش آموز و ۳۹ نفر دانشجو تحت پوشش این نهاد قرار دارند و ۳۱ مورد جهیزیه معادل یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و به ۲۵۶ نفر نیز کمک موردی به آنان شد.

رییس کمیته امداد شهرستان قصرشیرین بیان داشت: در حال حاضر ۷۲۵ طرح اشتغالزایی فعال در کمیته امداد شهرستان قصرشیرین وجود دارد که از این مقدار ۳۶۲ طرح را زنان سرپرست خانوار انجام می دهند و بصورت مستمر نظارت بر این طرح ها نیز صورت می گیرد.

وی افزود: در ۹ ماهه اول سال جاری ۲۲ میلیارد ریال کمک های اهدایی به کمیته امداد بوده است و در جشن عاطفه ها نیز ۱۸۶ میلیون تومان کمک های مردمی جذب شد.

کرداری تاکید داشت: در طرح اکرام ایتام ۸۱ نفر یتیم در شهرستان وجود دارد که این تعداد حدود ۴۰۰ حامی دارند و از آنان حمایت می کنند به طوری که ماهانه برای هر یتیم ۴۲۰ هزار تومان پرداخت می شود.

وی در ادامه افزود: در بخش تسهیلات در ۹ ماهه اول سال جاری ۱۷۹ فقره وام به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شده که این تسهیلات مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان می شود.

رییس کمیته امداد شهرستان قصرشیرین در پایان گفت: در مورد زلزله نیز ۱۳۴ واحد تخریبی بوده که از این تعداد ۹۱ واحد بازسازی شد و ۴۳ واحد باقیمانده نیز در منطقه حاشیه نشین شهر می باشد که مجوز ساخت ندارند به همین دلیل تا حالا انجام نگرفته است.