همایش منطقه‌ای امر به معروف و نهی از منکر فرماندهان و مسئولان یگان‌های ارتش مستقر در استان‌های کردستان و کرمانشاه برگزار شد. به گزارش نسیم کرمانشاه، امیر فرهاد آریانفر در همایش منطقه‌ای امر به معروف و نهی از منکر فرماندهان و مسئولان یگان‌های ارتش مستقر در استان‌های کردستان و کرمانشاه که امروز (۱۰ مهر) با حضور رئیس […]

همایش منطقه‌ای امر به معروف و نهی از منکر فرماندهان و مسئولان یگان‌های ارتش مستقر در استان‌های کردستان و کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، امیر فرهاد آریانفر در همایش منطقه‌ای امر به معروف و نهی از منکر فرماندهان و مسئولان یگان‌های ارتش مستقر در استان‌های کردستان و کرمانشاه که امروز (۱۰ مهر) با حضور رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش در کرمانشاه برگزار شد گفت: رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان از تدین به عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته ارتشیان یاد کرده‌اند که با این بیانات مدال زرین و پرافتخاری را به گردن ارتشیان انداختند.
آریانفر با اشاره به ضرورت ورود اثرگذار ارتشیان در مقوله امر به معروف و نهی از منکر، گفت: ارتشیان باید همچون عرصه‌های دیگر نظیر حوادث سیل و زلزله که همه توانمندی‌های خود را در بکار گرفتند در حوزه احیای امر به معروف و نهی از منکر هم ورود کنند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی ارتش در غرب کشور با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک راهبرد برای سلامت جامعه در دین مبین اسلام مورد توجه زیادی قرار دارد، ادامه داد: مسئولین و فرماندهان یگان‌های مستقر در ارتش باید برگزاری این نوع نشست‌ها را فرصتی مغتنم برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بدانند.
آریانفر از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مفاهیم برجسته دین مبین اسلام یاد کرد و افزود: فلسفه وجودی این مفاهیم گسترش عملکرد‌های خوب و ارزشی در سطح جامعه است.
ارشد نظامی ارتش در غرب کشور در ادامه صیانت از جامعه در برابر منکرات و جلوگیری از قرار گرفتن در مسیر انحرافات را مهمترین فلسفه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: در باب اهمیت توجه به امر به معروف و نهی از منکر همین بس که مهمترین فلسفه قیام عاشورا از سوی امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر عنوان شده است
در انتهای این همایش دو روزه از فرماندهان فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تقدیر شد.

منبع : صداوسیما