در راستای بررسی اولویت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها و همچنین شروع ارتباطات، تعاملات و همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی روز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۸ نشست مشترکی با حضور هیأت رئیسه و مسئولین دانشگاه های صنعتی و علوم پزشکی کرمانشاه در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. به گزارش […]

در راستای بررسی اولویت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها و همچنین شروع ارتباطات، تعاملات و همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی روز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۸ نشست مشترکی با حضور هیأت رئیسه و مسئولین دانشگاه های صنعتی و علوم پزشکی کرمانشاه در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

به گزارش نسیم کرمانشاه، در ابتدای نشست دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خیر مقدم به میهمانان ، با تأکید بر ضرورت تعامل و همکاری بین دانشگاه ها و همچنین ارتباط دانشگاه ها و صنعت افزود: اکنون وظیفه ی ماست که با ارتقاء سطح کمی و کیفی پژوهش های تخصصی، تعامل با سایر دانشگاه ها و همچنین صنعت، راه را برای پیشرفت کشور و جوانان این سرزمین هموار نموده ودر جهت ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای این عزیزان بکوشیم.

وی در ادامه ضمن معرفی اجمالی این مجموعه به بیان پتانسیل ها و ظرفیت های علمی قابل ارائه ی دانشگاه پرداخت و تصریح کرد: امروز این دانشگاه صنعتی توانسته به همت کادر اداری پرتلاش و اساتید جوان و توانمند خود برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات خود ثبت نماید و علاوه بر پیشرفت در راستای توسعه ی صنعت غرب کشور، در حوزه ی سلامت نیز پژوهش ها و طرح های بسیا رموفقی را ارائه نماید.

ایشان با اشاره به اهمیت شروع همکاری و تعاملات با دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: بدون شک با شروع و تداوم این همکاری ها و تکیه بر خرد جمعی می توانیم در جهت هدایت پایان نامه ها و همچنین تأمین نیاز های هر دو دانشگاه گام های مؤثری برداریم.

در ادامه ی نشست دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، ضمن تقدیر از دانشگاه صنعتی به جهت این دعوت و توجه این مجموعه به اهمیت و ضرورت تعاملات بین دانشگاهی تصریح کرد: هدف از این تعاملات سازماندهی و مداخله ی بیشتر در امور اجتماعی جامعه ی حال حاضر می باشد. قطعاً این ارتباطات سبب شناخت پتانسیل ها و ظرفیت های علمی، آموزشی و پژوهشی متقابل شده که در نهایت باعث توسعه ی همه جانبه ی استان و کشور عزیزمان خواهد شد.

ایشان در ادامه ی سخنان خود ضمن تأکید بر نقش بسیار مهم دانشگاه های صنعتی در مرتفع کردن نیاز های صنعتی دانشگاه علوم پزشکی افزود: به جهت تداوم این ارتباطات و تعاملات ضروری است که اولویت های آموزشی و پژوهشی هر دو مجموعه در کارگروه های تخصصی شناسایی و بصورت کاملا عمقی و ریشه ای مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

دکتر مرادی در ادامه با اشاره به توسعه زیرساخت های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی در حوزه سلامت استان افزود: یکی از اهداف مهم دانشگاه علوم پزشکی تربیت نیروی انسانی در جهت تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت جسمی، روحی-روانی، اجتماعی و معنوی جمعیت تحت پوشش این مجموعه می باشد. بدون شک وجود تجهیزات پزشکی به روز و پیشرفته در ارتقاء کمی و کیفی سطح خدمات به این عزیزان بسیار حائز اهمیت است، که در اینجا دانشگاه های صنعتی در ساخت و پشتیبانی این تجهیزات می توانند نقش بسیار مؤثر و سازنده ایی داشته باشند.

رؤسای دانشگاه ها در ادامه به معرفی اعضای مجموعه ی خود پرداختند و اعضا ضمن بیان اجمالی نیازها، توانمندی ها و همچنین پتانسیل های مجموعه ی خود،در راستای هدفمندی در انجام فعالیت ها، بررسی زمینه های همکاری بیشتر، دانش محوری و کیفیت گرایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.