مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه از اعلام نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۸_۹۹خبرداد و گفت: نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی جاری برپایه پیشنهادکار گروه ماده ۱۸ آیین نامه ایاب و ذهاب دانش آموز ان و مصوبه شورای اسلامی شهر، حدود ۲۴درصد افزایش تعیین و اعلام شد. به گزارش نسیم […]

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه از اعلام نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۸_۹۹خبرداد و گفت: نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی جاری برپایه پیشنهادکار گروه ماده ۱۸ آیین نامه ایاب و ذهاب دانش آموز ان و مصوبه شورای اسلامی شهر، حدود ۲۴درصد افزایش تعیین و اعلام شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، سجاد سلیمانی با اشاره به میزان افزایش نرخ سرویس مدارس شهر برای خودروهای سواری، ون و مینی بوس در سال تحصیلی ۹۹_۹۸ افزود: نرخ خودرو برای آژانس، سواری، خطی و تاکسی به ازای هر نفر بصورت ماهیانه در مسیرهای از یک تا ۵ کیلومتر ۹۶هزار تومان، از ۵ تا ۸ کیلومتر ۱۲۳هزار تومان و از ۸ تا ۱۵ کیلومتر۱۳۷هزار تومان است.

به گفته وی برای خودروهای ون به ازای هر نفر به صورت ماهیانه قیمت‌ها در مسافت از یک تا ۵ کیلومتر ۸۲هزار تومان، از ۵ تا ۸ کیلومتر، ۹۶هزار تومان و از ۸ تا ۱۵ کیلومتر ۱۰۳هزارتومان تعیین شده است.

وی همچنین نرخ تعیین شده برای خودرو مینی بوس را به ازای هر نفر بصورت ماهیانه مسیر یک تا ۵ کیلومتر، ۵۵هزارتومان، از ۵ تا ۸ کیلومتر،۶۶ هزارتومان و از ۸ تا ۱۵ کیلومتر، ۷۵هزارتومان اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با تأکید بر لزوم رعایت نرخ و تعداد مجاز سرنشین مطابق با ظرفیت خودرو توسط رانندگان سرویس مدارس اعلام کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی و بازرسان سازمان تاکسیرانی با هر اضافه سرنشین در سرویس مدارس، برخورد قانونی خواهند کرد.

‏سلیمانی همچنین گفت: امسال با توجه به راه اندازی سامانه سپند ضمن الزام ثبت نام شرکتهای حمل ونقل عمومی درون شهری و رانندگان متقاضی حوزه سرویس مدارس ،اولیاء نیز می‌توانند باثبت نام در این سامانه کنترل زمان و مسیر رفت و برگشت دانش آموز خود را رصد نمایند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه ادامه داد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس تحت پوشش شرکتهای تائید شده توسط سازمان تاکسیرانی، باید ضمن رعایت ظرفیت خودرو مطابق با کارت خودرو ،دارای برچسب و کارت سرویس مدارس که مبین طی مراحل لازم تعیین صلاحیت است، باشند.

سلیمانی با بیان اینکه ،مسیر های مذکور از درب منزل تا آموزشگاه و بالعکس رفت و برگشت یک مسیر محسوب می شود.تصریح کرد: برای مسافتهای بیشتر از ۱۵کیلومتر برای خودروهای سواری به ازای هر کیلومتر اضافه مبلغ ۱۱هزارتومان ، برای خودرو ون،۸هزارتومان و برای مینی بوس ۶هزارتومان اضافه دریافت میشود .

سلیمانی تأکید کرد: اکیپ های نظارتی سرویس مدارس به صورت مستمر تا پایان سال تحصیلی بر این سرویس ها نظارت دارند.

وی افزود: عملکرد رانندگان سرویس مدارس نه فقط از سوی سازمان و پلیس، بلکه از سوی خانواده‌ها نیز زیر ذره‌بین است و والدین می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عملکرد رانندگان سرویس مدارس، موضوع را با شماره تلفن ۳۸۲۵۷۹۱۰ ستاد ساماندهی سرویس مدارس در میان بگذارند و یا به انجمن اولیا و مربیان منطقه اطلاع دهند.