مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه گفت: در شش ماهه اول سال ۹۸ مواد مخدر جان ۱۴۱ کرمانشاهی را گرفت. به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر سلیم خانی در نشست خبری با حضور خبرنگاران از انجام تفاهم نامه جهت احداث سه مرکز پزشکی قانونی در استان خبر داد و گفت: این تفاهمنامه برای احداث مرکز پزشکی قانونی در […]

مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه گفت: در شش ماهه اول سال ۹۸ مواد مخدر جان ۱۴۱ کرمانشاهی را گرفت.

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر سلیم خانی در نشست خبری با حضور خبرنگاران از انجام تفاهم نامه جهت احداث سه مرکز پزشکی قانونی در استان خبر داد و گفت: این تفاهمنامه برای احداث مرکز پزشکی قانونی در شهرستانهای جوانرود ، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب با استانداری کرمانشاه به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال امضا شد که ۳۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شد.

وی اظهار کرد: از محل اعتبارات عمرانی ۲ میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال برای تعمیر و نوسازی ساختمان پزشکی قانونی شهرستان اسلام آباد غرب در سال ۱۳۹۷ جذب شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از رشد ۲۵ درصدی اعتباری هزینه ای در سال ۱۳۹۸ نسبت به ابتدای سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: با توجه به سیاست انقباضی و کمبود اعتبارات استانی با رایزنی های مکرر با استانداری و سازمان مدیریت برنامه و بودجه ۲۵ درصد اعتبارات افزایش داده شد.

وی با اشاره به اینکه ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال از تملک دارایی های سرمایه ای استانی در سال ۱۳۹۷ جذب شده گفت: طبق دستور معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه ۲ میلیارد ریال جهت احداث یک‌ واحد مازاد روی ساختمان اسلام آباد غرب جهت مهمانسرا جذب شده است.

خانی با اشاره به برنامه های پیش روی پزشکی قانونی استان اشاره کرد و گفت:
برنامه های در دستور کار ما در شهرستان ها تجهیز و تکمیل و راه اندازی سالن تشریح هرسین، صحنه، کنگاور و سرپل ذهاب است که از ۱۲ مرکز فعال پزشکی قانونی استان ۶ مرکز دارای سالن تشریح هستند.

وی به نقش آفرینی امام جمعه پاوه در ساخت پزشکی قانونی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در دیدار و ملاقات با امام جمعه پاوه در خصوص ساخت و تحویل پزشکی قانونی آن شهرستان، خیرین این کار را انجام دادند که هم اکنون حدود ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه به برگزاری اردوی جهادی در شهرستان ثلاث باباجانی اشاره کرد و گفت: به همراه متخصصین این شهرستان و توسط پزشکی قانونی از مردم مستضعف رایگان معاینه شده اند.

وی در ادامه به ساخت مرکز پزشکی قانونی روانسر اشاره کرد و گفت: به همت خیرین شهرستان در آینده نزدیک این مرکز احداث خواهد شد.

دکتر خانی فوت ناشی از مصرف مواد مخدر در ۶ ماه اول سال گذشته را ۴۷ نفر عنوان کرد که در نسبت مشابه سال جاری به ۱۴۱ نفر افزایش یافته است. در ایام اربعین جسد ۱۶ نفر فوتی به پزشکی قانونی کرمانشاه ارجاع داده شدند.

وی با بیان اینکه در ۶ ماه اول سال جاری ۳۲ پرونده به دلیل قصور پزشکی به این سازمان ارجاع داده شده، افزود: از این میزان ۱۹ نفر تبرئه و ۱۳ نفر محکوم شدند که این میزان در سال گذشته ۳۱ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه عمده فعالیت های انجام گرفته پزشکی قانونی در سال جاری و در دوران مدیریت خود را در زمینه فعالیت های فرهنگی و مذهبی، عمرانی، دیدار و گفت و گوها، افزایش کیفیت خدمات به مراجعان و حفظ کرامت ارباب رجوع اعلام کرد و گفت: میانگین زمان پاسخ دهی معاینات از ۵۰ دقیقه به حدود ۴۰ دقیقه کاهش پیدا کرده است.