مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: معلمان تا ۱۰ خرداد ماه فرصت دارند گزارش پیشرفت تحصیلی ۱۸۰ هزار دانش‌آموز ابتدایی در کرمانشاه را ارائه دهند.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم؛ مجید یزدان‌پناه کرمانشاه اظهار داشت: در استان کرمانشاه از پایه اول تا ششم بیش از ۱۸۰ هزار دانش‌آموز وجود دارد.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ارزشیابی در دوره ابتدایی کیفی است به این معنا که معلم در طول دو ترم تحصیلی تمام مستندات و شواهد یادگیری دانش‌آموزان را در پوشه کار یا الکترونیکی جمع‌آوری می‌کند.
یزدان‌پناه با بیان اینکه کلاس‌ها و یادگیری تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد و معلم از یکم تا دهم خرداد ماه وضعیت دانش‌آموزان را جمع‌بندی می‌کند گفت: معلمان در این مرحله دانش‌آموزان را در چهار مقیاس خیلی خوب، خوب، قابل قبول و نیاز به تلاش و آموزش بیشتر قرار می‌دهند.
وی افزود: در سه مقیاس نخست دانش‌آموزان قبول می‌شوند و مقیاس آخر که نیازمند آموزش و تلاش بیشتر است دانش‌آموز باید در خرداد تا شهریور جبران کند.
یزدان‌پناه عنوان کرد: تمام روانشناسان دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که برخی دانش‌آموزان نیاز به زمان بیشتری برای یادگیری دارند و به طور حتم همه دانش‌آموزان طی ۹ ماه به انتظارات نمی‌رسند.
وی افزود: معلمان دوره ابتدایی اجازه ندارند امتحانات را به صورت حضوری و در مدارس برگزار کنند.