مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از شناسایی و اولویت بندی ۵۰۵ روستای گردشگرپذیر استان و احصاء مشکلات زیرساختی این روستاها خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، امید قادری با اشاره به شناسایی ۵۰۵ روستای گردشگرپذیر استان، گفت: بنا به اهمیت این روستاها و میزان جذابیتی که برای گردشگران […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از شناسایی و اولویت بندی ۵۰۵ روستای گردشگرپذیر استان و احصاء مشکلات زیرساختی این روستاها خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، امید قادری با اشاره به شناسایی ۵۰۵ روستای گردشگرپذیر استان، گفت: بنا به اهمیت این روستاها و میزان جذابیتی که برای گردشگران دارند، آنها را به سه گروه تقسیم کرده ایم.

وی افزود: براین اساس ۱۰۰ روستا با ظرفیت های بالا، ۲۰۰روستا با ظرفیت های متوسط و ۲۰۰ روستای هم با ظرفیت های کمتر درحوزه گردشگری در استان داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه مهمترین شاخص برای انتخاب روستاهای گردشگری در استان را بافت تاریخی و نوع معماری سنتی، داشتن اکوتوریسم و طبیعت زیبا و حفظ فرهنگ اصیل بومی منطقه در این روستاها عنوان کرد.

وی بابیان اینکه گام بعدی پس از شناسایی و اولویت بندی این روستاها، تکمیل زیرساخت های آنها است، عنوان کرد: طبق ارزیابی هایی که کارشناسان ما انجام داده اند، درحال حاضر مهمترین مشکلاتی که دراین روستاها داریم در حوزه های آب و فاضلاب، راه  دسترسی، آنتن دهی و اینترنت است که باید تا قبل از رویداد بین المللی گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰ رفع شوند.

قادری خاطرنشان کرد: لیست ۵۰۵ روستای شناسایی شده به همراه مشکلات زیرساختی که دارند را به دستگاه های اجرایی استان داده ایم تا رفع مشکلات آنها را در دستور کار و اولویت برنامه های خود قرار دهند.

وی بابیان اینکه رفع مشکلات زیرساختی روستاهای هدف گردشگری قطعا به اعتبارات بالایی نیاز دارد، یادآورشد: متاسفانه حدود دو ماهی است که تخصیص بودجه دستگاه های اجرایی با تاخیر مواجه شده که امیدواریم با تزریق به موقع اعتبارات به سرعت کار تکمیل زیرساخت ها در روستاهای هدف گردشگری استان شروع شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: باتوجه به اینکه بحث صدور مجوزهای بوم گردی و مجتمع های گردشگری نیز برعهده ما است، تسریع در فرآیند صدور مجوزها و افزایش نظارت ها بر تاسیسات گردشگری را مورد تاکید جدی قرار داده ایم.