مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت؛ مسابقات استانی قرآن کریم در ۳۱ تیر ماه تا ۲ مردادماه در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار می شود. به گزارش نسیم کرمانشاه حجت الاسلام محمد صالحی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: اداره اوقاف در سه حوزه به صورت ویژه به فعالیت می پردازد که از […]

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت؛ مسابقات استانی قرآن کریم در ۳۱ تیر ماه تا ۲ مردادماه در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه حجت الاسلام محمد صالحی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: اداره اوقاف در سه حوزه به صورت ویژه به فعالیت می پردازد که از جمله این حوزه ها می توان به حوزه موقوفات، حوزه فضای اماکن مذهبی، مساجد و امامزاده ها و در نهایت برگزاری برنامه های قرآنی می باشد.

وی گفت: در باب موقوفات در استان کرمانشاه به عنوان استان موقوفه محور شناخته می شود که این نیز به پیشینه و سابقه دینی این دیار برمی گردد.

صالحی بیان داشت: در حوزه اماکن مذهبی و امامزاده ها نیز حدود ۷۰ امامزاده در سطح استان کرمانشاه وجود دارد که سازمان اوقاف در فعالیت های خود با محوریت امامزاده ها قدم های خوبی برداشته و استان کرمانشاه نیز بکی از استان های پیشرو در این زمینه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه سوم که برگزاری مسابقات قرآنی می باشد در سال جاری نیزچهل و دومین مسابقات قرآنی در سراسر کشور برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه گفت: این مسابقات نخبگان قرآنی ابتدا در سطح شهرستان ها به رقابت می پردازند و نفرات برتر به مسابقات استانی راه می یابند و پس از این مرحله نیز نفرات برتر به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد؛ در استان کرمانشاه در مرحله شهرستانی ابتدا ۵ هزار نفر به رقابت پرداختند که از این تعداد ۷۸۱ نفر به مسابقات استانی راه یافتند.

صالحی افزود: نفرات راه یافته به مسابقات استانی در کرمانشاه از ۳۱ تیرماه تا ۲ مرداد ماه در مجتمع بعثت کرمانشاه به رقابت می پردازند.

وی در پایان گفت: این مسابقات با حضور ۱۰ داور بین المللی برگزار می شود که ۴ داور بومی بوده و ۶ داور نیز غیربومی می باشند که در این مسابقات ۲۰ نفر از نفرات برتر به مرحله کشوری راه می یابند.