همزمان با هفته پدافند غیرعامل و باحضور دکتر الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، مهندس جلالی معاون امور صنعتی و تجاری سازمان پدافند غیرعامل کشور، مرتضوی مدیرکل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مانور پدافند غیر عامل با هدف بررسی میزان آمادگی مولدهای اضطراری دستگاه […]

همزمان با هفته پدافند غیرعامل و باحضور دکتر الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، مهندس جلالی معاون امور صنعتی و تجاری سازمان پدافند غیرعامل کشور، مرتضوی مدیرکل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مانور پدافند غیر عامل با هدف بررسی میزان آمادگی مولدهای اضطراری دستگاه های اجرایی و مراکز خدمات شهری کرمانشاه از طریق مولدهای اضطراری با موفقیت اجرا شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، در این مانور که با هماهنگی شرکت توانیر، استانداری کرمانشاه و فرمان معاون بهره برداری شرکت توزیع برق استان کرمانشاه به صورت تماس صوتی اجرا و هدایت شد؛ به منظور ارزیابی عملکرد مولد های اضطراری و  همچنین نحوه آمادگی  دستگاه ها و مراکزخدماتی شهر کرمانشاه  در قالب  یک مانور فرضی  نسبت به قطع برق ۸ مرکز حساس، مهم و ضروری درسطح استان کرمانشاه اقدام شد.

در این مانور بر اساس سناریوی از پیش تعیین شده ، نحوه تأمین برق ۸ مرکز مذکور از لحاظ ولتاژ اولیه دیماندی فشار ضعیف  مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس داریوش منصوری، معاون بهره برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان کرمانشاه پس از اجرای مانور مزبور، در جمع کارشناسان شرکت که از ماموریت خود در ۸ .نقطه حساس استان کرمانشاه بازگشته بودند، گفت: مانور با محوریت پدافند غیرعامل رأس ساعت ۱۴ و  با رمز”یا صاحب الزمان (عج) ” بصورت همزمان با سراسر کشور آغاز و برق مراکز پیش بینی شده راس ساعت مقرر قطع و پس از ۱۵ دقیقه تامین برق این مراکز از طریق مولدها و ژنراتورها انجام شد.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به ساختار شبکه های توزیع برق در کرمانشاه و آسیب پذیری آنها، انجام مانورهای فرضی از مهمترین اقدامات به منظور بسط و گسترش فرهنگ و باور پدافند غیرعامل و همچنین آمادگی بیشتر در برابر تهدیدات است. وی در پایان از کارشناسان حاضردر مانور خواست تا گزارش ارزیابی مراکز حاضر در مانور را در حضور نمایندگان پدافند غیرعامل کشور و استانداری کرمانشاه ارائه دهند. براساس گزارش ارائه شده در این جلسه، پس از فرمان قطعی برق توسط معاون بهره برداری، کارشناسان به ارزیابی ۸ نقطه حساس پرداخته و نتایج بازدید خود را بصورت مکتوب ارائه نمودند تا درصورت وجود نقاط ضعف یا تهدید آمیز، مشکلات مراکز مزبور مرتفع گردد.

در این جلسه دکتر الهی تبار معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه ضمن بازدید از امور دیسپاچینگ و مرکز حوادث و اتفاقات(۱۲۱) برق کرمانشاه گفت: پدافند غیر عامل یکی از مهمترین ابزارهای بازدارندگی در برابر تهدیدات محسوب می شود، از این رو استفاده از این اقدام در قالب مانورهای فرضی می تواند به عنوان یک سیاست دفاعی مستمر، مهارت و توانایی سازمانها را در برابر تهدیدات افزایش دهد.

همچنین مهندس جلالی معاون امور صنعتی و تجاری سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید براینکه شرکت های خدمات رسان به مردم باید از توان داخلی استفاده کنند، اظهار داشت: با توجه به نقش مهم پدافند غیرعامل در جلوگیری از آسیب‌ها و مشکلات باید این فرهنگ در جامعه جاری و ساری شود.