مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه بااشاره به قطعی برق استان گفت : قطعی برق به دلیل افزایش بار مصرف در زمان پیک مصرف در شبکه سراسری رخ داد، اگر مردم در زمان اوج مصرف صرفه‌جویی کنند، قطعی اتفاق نمی‌افتد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ امیدعلی مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه بااشاره به قطعی برق استان گفت : قطعی برق به دلیل افزایش بار مصرف در زمان پیک مصرف در شبکه سراسری رخ داد، اگر مردم در زمان اوج مصرف صرفه‌جویی کنند، قطعی اتفاق نمی‌افتد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ امیدعلی مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه سهمیه برق استان را ۷۰۰ مگاوات اعلام کرد و گفت : در روز‌های اخیر میزان مصرف برق به ۷۳۷ مگاوات رسید که بیشتر از سهمیه استان است و به همین دلیل قطعی برق به ویژه در زمان پیک مصرف آن یعنی ساعت ۱۳ تا ۱۷ اتفاق افتاد.

وی بیشترین مصرف برق را در حوزه مشترکان خانگی با ۶۰ درصد مصرف عنوان کرد.

مرآتی در راستای پیشگیری از قطعی برق از شهروندان خواست برای مدیریت و صرفه جویی برق به ویژه در ساعات پیک آن از استفاده از وسایل برقی پرمصرف خودداری کنند، درجه کولرگازی در حد ۲۴ درجه و کولر آبی با دور کم استفاده کنند.

وی گفت: متاسفانه قطعی برق استان به دلیل افزایش بار مصرف است نه دلایل فنی، اگر مردم صرفه جویی و مدیریت کنند قطعی نخواهیم داشت به همین دلیل شرکت توزیع نیروی برق از قبل نمی‌داند مصرف برق بیش از حد بار و توان آن است یا نه تا اطلاع رسانی کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه افزود: شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در راستای مدیریت مصرف و جلوگیری از قطعی برق در استان؛ با چهار هزار و ۵۰۰ مشترک بخش کشاورزی برای خاموشی چاه‌های برق، واحد‌های صنعتی، ارگان‌ها و ادارات تفاهم نامه امضا کرده که در زمان پیک مصرف برق کار خود را تعطیل کنند و در عوض در بقیه ساعات برق رایگان دریافت نمایند.