مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه؛ نسبت به مصرف بی‌رویه برق هشدار داد و گفت: اگر مردم در مصرف برق صرفه‌جویی نکنند، تابستان امسال خاموشی خواهیم داشت. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا؛ امید علی مرآتی بر همکاری مردم برای جلوگیری از قطعی برق تاکید کرد و افزود: با همکاری و هم […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه؛ نسبت به مصرف بی‌رویه برق هشدار داد و گفت: اگر مردم در مصرف برق صرفه‌جویی نکنند، تابستان امسال خاموشی خواهیم داشت.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا؛ امید علی مرآتی بر همکاری مردم برای جلوگیری از قطعی برق تاکید کرد و افزود: با همکاری و هم افزایی مشترکان و بهره برداران؛ کشاورزان، صنایع، ارگان ها و ادارات در رعایت مصرف برق خاموشی نخواهیم داشت اما اگر مردم رعایت نکنند حتما با قطعی برق به ویژه در ساعات پیک مصرف یعنی ساعت ۱۳ تا ۱۷ مواجه خواهیم شد.

او با اشاره به خسارت قطعی برق در سال ۹۷ به صنایع و مشترکان خانگی گفت: سال گذشته در طرح صفر ۹۸ خاموشی و قطعی برق در استان نداشتیم، امسال نیز با راهکارهایی که در طرح صفر ۹۹ برنامه ریزی شده تمام تلاش وزارت نیرو جلوگیری از قطعی برق است که بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست.

مرآتی، اوج مصرف روزانه برق استان در سال گذشته را ۷۳۲ مگاوات ذکر کرد و گفت: امسال با کمک استانداری تفاهم نامه‌های متعددی با ارگان ها، نیروی انتظامی، سپاه، صنایع و بهره برداران کشاورزی در راستای رعایت مصرف برق در ساعات پیک مصرف و صرفه جویی بهینه انعقاد کرده ایم که امیدواریم امسال نیز همانند سال ۹۸ قطعی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در ادامه گفت: براساس دستورالعمل وزارتخانه کاهش تعرفه مناطق گرمسیری در شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب اعمال خواهد شد و به دنبال گرفتن اعمال این تعرفه برای شهرستان ثلاث باباجانی با کمک استانداری هستیم.

مرآتی، همچنین در خصوص بخشودگی هزینه های برق مناطق زلزله زده استان در سال های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ گفت: هنوز از سوی وزارتخانه ابلاغیه ای بخشودگی برق مناطق زلزله زده که شامل چه بخش‌هایی از مشترکان می شود و براساس چه شاخص هایی باید باشد به شرکت توزیع نیروی برق استان ابلاغ نشده است.