مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب گفت: این شرکت در قالب سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام در سال جاری ۴ هزار ‌و ۱۰۰ مگاوات برق تولید می کند. به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس علی اسدی با تبریک روز دهم اردیبهشت ماه که به عنوان روز صنعت برق نامگذاری شده ظهار داشت: شرکت برق منطقه […]

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب گفت: این شرکت در قالب سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام در سال جاری ۴ هزار ‌و ۱۰۰ مگاوات برق تولید می کند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، مهندس علی اسدی با تبریک روز دهم اردیبهشت ماه که به عنوان روز صنعت برق نامگذاری شده ظهار داشت: شرکت برق منطقه ای غرب مسئولیت تامین انرژی غرب کشور به تعداد یک میلیون ۷۰۰ هزار مشترک در سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام را بر عهده دارد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای غرب گفت: شبکه برق غرب دارای ۱۱ هزار و ۳۳۰ مگاولت آمپر ظرفیت و ۳ هزار و ۵۶۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی می باشد که در قالب ۱۲۰ دستگاه پست انتقال و فوق توزیع به تولید برق می پردازد.

وی افزود: صنعت برق صنعت پویایی بوده و زیرساخت تمامی صنایع به شمار می رود و با توجه به نامگذاری سال جاری به سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، صنعت برق همپای سایر صنعت ها اقدام به تقویت زیرساخت های مورد نیازتولید نموده است.

اسدی در ادامه تعدادی از پروژه های برق منطقه ای غرب در سال ۹۹ جهت ایجاد زیرساخت برای متقاضیان سرمایه گذاری را برشمرد که از جمله آنها می توان به ارائه برق به فروآلیاژ متحد شرق آسیا، پتروشیمی اسلام آباد غرب، پروژه های برق دار کردن چاه های کشاورزی ، سامانه گرمسیری و .. اشاره داشت.

وی افزود: افزایش تولید نیروگاه ها جهت پایدار کردن برق موردنیاز مردم و صنایع کمک شایانی خواهد کرد به طوریکه که با بهره برداری از واحد دوم نیروگاه دالاهو تا پایان سال ۹۹ یرفیت آن به ۶۰۰ مگاوات خواهد رسید و با در مدار قرار گرفتن این نیروگاه کمک بسیار بزرگی به افزایش ظرفیت تولید خواهد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب اظهار داشت: در استان کرمانشاه نیروگاه ۸.۶ مگاواتی در هرسین تا مرداد ماه در مدار شبکه قرار می گیرد و دو نیروگاه نیز در استان های کردستان و ایلام با ظرفیت ۱۴ و ۲.۵ مگاواتی تا پایان خرداد ماه در مدار شبکه قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: مجوز ۵۲ طرح نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۲۳۱ مگاوات صادر شده که این نیروگاه ها مرحله به مرحله در مدار شبکه قرار خواهند گرفت.

اسدی تاکید داشت: در برنامه ۰۹۸ در سال گذشته قرار بر این بود که هیچگونه خاموشی در سه استان نداشته باشیم و توانستیم تابستان را بدون خاموشی سپری کنیم و در سال جاری نیز برنامه ۰۹۹ برای عبور از پیک ۹۹ بدون خاموشی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط کنونی تغییر کرده و در حال حاضر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش مصرف برق داشتیم که این موضوع شرایط را برای تابستان کمی سخت تر از قبل پیش می برد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب در ادامه گفت: مصرف رشد برق صنعتی در دو ماه گذشته در استان کرمانشاه ۳۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته که خوشبختانه این موضوع آهنگ رشد صنعتی شدن استان را به گوش می رساند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به عدم قطعی برق در تابستان سال جاری اظهار داشت: امیدواریم در سال ۹۹ نیز هیچگونه خاموشی نداشته باشیم و با استفاده از برنامه های مدیریت مصرف و با همکاری مردم بتوانیم تابستان امسال را با وجود ویروس کرونا بدون خاموشی سپری نماییم.

اسدی تاکید داشت: پیک بار تابستان از ۱۵ خردادماه هر سال شروع شده و تا ۱۵ شهریور ماه ادامه دارد و به منظور عبور از پیک ۹۹ نیز در این بازه زمانی تمام برنامه ها و اهداف در خصوص مدیریت مصرف به کار گرفته می شود.

وی در ادامه صحبت های خود بیان داشت؛ در سال ۹۸ ظرفیت تولیدی برق حدود ۳ هزار و ۵۶۰ مگاوات بود که در سال جاری این مقدار به چهار هزار و ۱۰۰ مگاوات می رسد و از این مقدار ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات آن در استان کرمانشاه مصرف و مابقی نیز به دو استان ایلام و کردستان تعلق دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب گفت: در دو ماه اخیر با توجه به شیوع کرونا، ادارات دولتی با دو سوم ظرفیت خود مشغول فعالیت بودند اما همکاران شرکت با ۱۱۰۰ نیرو به طور مدوام و به صورت شیفتی و نوبت کاری مشغول خدمات رسانی به مردم عزیز بوده اند.

وی اعلام کرد: بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه های عمرانی در دست اقدام می باشد که این پروژه ها در اولویت توسعه استان قرار دارند و تا پایان سال بیشتر این پروژه ها به بهره برداری خواهند رسید.

اسدی در پایان نیز اظهار داشت: از نظر ظرفیت نیروگاهی شرکت برق منطقه ای غرب جزو سه شرکت برتر کشور در تامین و تولید برق می باشد که این رتبه بالا موفقیت چشمگیری برای این شرکت محسوب می شود.