رییس سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: سهمیه میوه شب عید در سردخانه های استان به مقدار کافی ذخیره سازی شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس دارابی رییس سازمان صمت استان کرمانشاه در بیست و سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان گفت: امسال ۱۰۰۰ تن پرتقال و ۶۰۰ تن سیب سهمیه به استان اختصاص داده […]

رییس سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: سهمیه میوه شب عید در سردخانه های استان به مقدار کافی ذخیره سازی شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس دارابی رییس سازمان صمت استان کرمانشاه در بیست و سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان گفت: امسال ۱۰۰۰ تن پرتقال و ۶۰۰ تن سیب سهمیه به استان اختصاص داده شده است که از این میزان ۷۲ درصد پرتقال و ۹۰ درصد سیب دروانبارها و سردخانه های استان ذخیره سازی شده است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در ادامه افزود: با حمایت های صندوق توسعه کشاورزی و از محل اعتبارات این صندوق ۲۵ میلیارد ریال برای خرید میوه شب عید در اختیار مباشر توزیع قرار داده شده است و مابقی آن را از طریق بانک ملت در حال پی گیری هستیم که امیدواریم محقق شود.

مهندس دارابی با بیان مطالب فوق افزود: ۲سردخانه کرمانشاه و اسلام آباد غرب محل ذخیره سازی میوه شب عید تعیین شده اند که نسبت ذخیره سازی آن ۷۰ درصد سردخانه کرمانشاه و ۳۰ درصد در سردخانه اسلام آباد غرب ذخیره سازی است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خوو از زمان توزیع و شبکه های توزیع در روزهای پایانی اسفند خبر داد و تاکید کرد:استان کرمانشاه امسال در خصوص حمل،استقرار و کیفیت میوه شب عید وضعیت مناسب تر و پایدارتری نسبت به سایر استان های کشور دارد.

مهندس بازوند استاندار نیز در این جلسه در خصوص برپایی نمایشگاه فروش بهاره ویژه عید نوروز گفت:اگرچه برای برگزاری نمایشگاه تاکید دارم،اما سلامت مردم از همه چیز مهمتر است و اگر دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند برپایی نمایشگاه ممکن است مشکلی در زمینه شیوع کرونا ایجاد کند،نمایشگاه را برگزار نمی کنیم.