استاندار کرمانشاه گفت: سریال نون خ با هزینه ۱۵ میلیارد تومان در کرمانشاه ساخته می شود که استانداری کرمانشاه ۳ میلیارد تومان آن را تقبل نموده است. به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست خبری به مناسبت دومین سالگرد زلزله سرپل ذهاب در بین خبرنگاران، ضمن گرامیداشت هفته وحدت و ولادت با سعادت حضرت […]

استاندار کرمانشاه گفت: سریال نون خ با هزینه ۱۵ میلیارد تومان در کرمانشاه ساخته می شود که استانداری کرمانشاه ۳ میلیارد تومان آن را تقبل نموده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست خبری به مناسبت دومین سالگرد زلزله سرپل ذهاب در بین خبرنگاران، ضمن گرامیداشت هفته وحدت و ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) اظهار داشت: یکی از اتفاقات بزرگ استان در سال ۹۸ بازگشایی مرز خسروی بود.

وی بیان داشت: بازگشایی مرز خسروی فرصتی بی بدیل برای استان بود به طوریکه از دیرباز مرز تردد زائرین به شمار می رفته و مدتی باز نبود اما با بازگشایی این مرز فرصت خوبی برای استان ایجاد شد.

بازوند افزود: امسال با توجه به سال اول بازگشایی مرز خسروی به نوعی محتاطانه برخورد کردیم و به دنبال شلوغ کردن مرز نبودیم تا در سال های آتی از این مرز به نحو احسن استفاده نماییم.

وی با اشاره اینکه در سال ۹۸ سه مرز استان به عنوان مرز رسمی شناخته شده است، گفت: در سال جاری سه عدد از مرزهای استان کرمانشاه به رسمیت شناخته شدند که از جمله این مرزها می توان به مرز شوشمیر، شیخ صله و سومار اشاره داشت که قطعا رسمی شدن این مرزها گام بزرگی در رابطه با توریسم سلامت و تجارت بین دو کشور ایران و عراق می باشد.

استاندار کرمانشاه به ایجاد سند تدوین اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و بیان کرد: با برنامه مدون برای کاهش نرخ بیکاری سندی تدوین شد که در شش ماهه شاهد نرخ بیکاری و تورم نیز بودیم البته کاهش بیکاری خیلی ملموس نیست اما مطابق برنامه خوب پیش رفته ایم.

وی به مدیریت سیل سال گذشته که در استان اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اتفاقات سال ۹۸ مدیریت سیل بود و استان توانست بیش از ۴.۵ میلیارد مترمکعب آب را مهار نموده، هرچند به زیرساخت های ما خسارت زیاد ی وارد نمود.

بازوند به دومین سالگرد زلزله اشاره نمود و گفت: این زلزله یکی از سنگین ترین زلزله های کشور در چند سال گذشته بوده است به طوری که قدرت این زلزله به حدی بود که نزدیک ۴۵ روز در هر استان یک گسل فعال می شد و بیش از ۷ هزار پس لرزه نیز ایجاد نمود.

وی گفت: در سال جاری با تبدیل وضعیت تعدادی از کارکنان شهرداری موافقت شد که در حال حاضر این کار در حال انجام گرفتن می باشد و این تبدیل وضعیت انگیزه خوبی برای کارکنان ایجاد می کند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه استارت پالایشگاه آناهیتا به زودی انجام خواهد گرفت، گفت: هم اکنون پالایشگاه آناهیتا ۶۷ درصد از سهام آن به یک هلدینگ اقتصادی واگذار شده است و به زودی استارت آن انجام خواهد گرفت هم‌چنین پتروشیمی اسلام آباد غرب یکی از پروژه های بزرگ استان می باشد که در نهایت مقرر شد تا وزرات نفت این پتروشیمی را به سرانجام برساند.

وی تاکید کرد: کل اعتبارات عمرانی استان در سال ۹۷ حدود یک هزار و ۶۳۹ میلیارد تومان به ما ابلاغ شد اما علیرغم مشکلات کنونی در شش ماهه اخیر سال جاری یک هزار و ۶۰۰ میلیارد اعتبارات به استان اختصاص یافته است.

بازوند گفت: برخی ها منافع استان را در نظر نمی گیرند و به آن شلیک می کنند. شبکه ای در صداوسیما آماری را اعلام کرده که ظلم به استان بوده و چهره استان را منفی جلوه داده است.

وی بیان داشت: بحث منافع استان در شکایت از رسانه ها مطرح بوده و مبحث شخصی وجود ندارد که البته بازپس گیری آن را تاکید کردیم و به اندازه کافی هزینه نبود بخش خصوصی را در استان پرداخت کرده ایم و این قبیل خبرها بخش خصوصی را از استان دور می کند.

استاندار ادامه داد؛ نباید فضای تار و تاریک برای سرمایه گذار درست کرد البته برخی رسانه ها همراه توسعه هستند و به ظرفیت های استان پرداخته اند.

وی در پایان تاکید داشت؛ ساخت سریال «نون،خ» ۲، ۱۵میلیارد هزینه در بردارد که ۳ میلیارد آن را استان پرداخت خواهد کرد و ساخت این سریال می تواند چهره استان را به خوبی نشان دهد.