‍ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ار قلع و قمع ساخت و ساز غیر مجاز بوستان شرقی شهرستان کرمانشاه خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه امید قادری عصر امروز دوشنبه چهارم فروردین ۹۹، اظهار داشت: […]


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ار قلع و قمع ساخت و ساز غیر مجاز بوستان شرقی شهرستان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه امید قادری عصر امروز دوشنبه چهارم فروردین ۹۹، اظهار داشت: «با حضور دادستان کرمانشاه و نماینده دستگاههای مختلف از ساخت و سازهای پارک شرقی بازدید به عمل آمد و با دستور دادستان کرمانشاه این ساخت و ساز غیر مجاز تخریب شد. »

وی در خصوص تخلف دیوارکشی در بوستان شرقی کرمانشاه اظهار کرد: «بنا به دستورالعملی که از مدت‌ها قبل به استان واصل شده، اگر اختلافی بین دستگاه های اجرایی وجود داشته باشد، باید آن را در جلسات کارشناسی استانداری حل و فصل کنند. »

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: «براین اساس تاکنون اختلافاتی که در بحث ساخت و ساز در عرصه و حریم تاق بستان با شهرداری داشته‌ایم را در جلسات استانداری حل و فصل کرده‌ایم که از جمله آنها می‌توان به بحث تله کابین و فانفار اشاره کرد. »
وی بابیان اینکه بحث ساخت و ساز در پارک شرقی نیز مسئله جدیدی بین شهرداری و میراث فرهنگی است، عنوان کرد: «متاسفانه شهرداری پیش از آنکه استعلامی از میراث فرهنگی بگیرد، اقدام به این ساخت و ساز کرده بود. »
قادری اضافه کرد: «شهرداری باتوجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلات نوروز ساخت و ساز را در پارک شرقی به‌سرعت شروع کرد، درحالی که توقع داشتیم از میراث فرهنگی استعلام می‌گرفتند و ما را در جریان قرار می‌دادند. »
وی تاکید کرد: «میراث فرهنگی اجازه هیچ گونه ساخت و سازی را در حریم محوطه تاریخی تاق بستان نمیدهد و این تخلف نیز در حریم این محوطه تاریخی قرار داشت.