معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: توسعه زیرساخت های صنعت انیمیشن در استان باید با دیدگاه تولید سینمایی و صادرات صنایع مرتبط فراهم شود. به گزارش نسیم کرمانشاه، پریسا محمدی روز(یکشنبه، ۲۰ مرداد) در جلسه ای با مدیران موسسه فرهنگی «دیجیتال گلاتک» و «پارک علم و فناوری استان […]

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: توسعه زیرساخت های صنعت انیمیشن در استان باید با دیدگاه تولید سینمایی و صادرات صنایع مرتبط فراهم شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، پریسا محمدی روز(یکشنبه، ۲۰ مرداد) در جلسه ای با مدیران موسسه فرهنگی «دیجیتال گلاتک» و «پارک علم و فناوری استان کرمانشاه»، گفت: استاندار کرمانشاه نگاه ویژه ای در بحث معرفی و تجلیل از مشاهیر و بیان ظرفیت های فرهنگی و تاریخی استان دارند.

وی  با اشاره به برگزاری چندین جلسه با محوریت گرامیداشت پهلوان نامدار«یارمحمدخان کرمانشاهی» و تولید انیمیشن سینمایی با این موضوع اشاره کرد و گفت: همایش پاسداشت این شخصیت ارزشمند باید در خور شأن و بسیار خوب برگزار شود.

وی با تأکید بر استفاده از حداکثر ظرفیت نیروی انیمیشن ساز در استان، گفت: با شروع این پروژه سینمایی، کارآفرینی و اشتغال برای ١٠٠ نفر از هنرمندان این حوزه و حوزه های مرتبط به هنر صنعت انیمیشن  ایجاد می شود.

محمدی، اظهار کرد: توسعه زیرساخت انیمیشن در استان باید با دیدگاه تولید سینمایی و صادرات صنایع مرتبط فراهم شود.

وی با تأکید بر اتخاذ تصمیمات اثرگذار در حوزه اشتغال زایی و اقتصاد فرهنگی توأم با توسعه زیرساخت های در استان، گفت: با تایید کارشناسان رسانه های استان، اداره کل تولید کیفیت استانداری کرمانشاه و با توجه به ظرفیت موجود استان و رسیدن به استاندارد جهانی تصمیم بر تشکیل شورای پژوهشی جهت تولید آثار فاخر با حضور اساتید دانشگاهی گرفته شد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، بیان کرد: قابلیت های ویژه ای که این هنر دارد امکان صنعتی شدن، اشتغال،   توسعه اقتصادی و تاثیرگذاری بسیار بالا بر مخاطبان به خصوص کودکان و نوجوانان دارد.

امیر محمدی، مدیر موسسه دیجیتال گلاتک نیز اظهار کرد: با توجه به ظرفیت صادرات  انیمیشن و محصولات وابسته در استان که توسط موسسه فرهنگی دیجیتال گلاتک صورت گرفته این پروژه می تواند شتاب دهنده در این خصوص باشد.