استاندار کرمانشاه گفت: زمین های قولنامه ای شهرها بایستی با همکاری شهرداران شهرهای استان تعیین تکلیف شوند. به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جمع شهرداران شهرهای استان اظهار داشت: شهرداران باید در مقابل ساخت و سازهای غیرمجاز بایستند و ساخت و سازهای غیرمجاز مشکلات زیادی را برای شهرهای استان به وجود آورده است. وی […]

استاندار کرمانشاه گفت: زمین های قولنامه ای شهرها بایستی با همکاری شهرداران شهرهای استان تعیین تکلیف شوند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جمع شهرداران شهرهای استان اظهار داشت: شهرداران باید در مقابل ساخت و سازهای غیرمجاز بایستند و ساخت و سازهای غیرمجاز مشکلات زیادی را برای شهرهای استان به وجود آورده است.

وی گفت: حدود ۵ هزار واحد غیرمجاز در حریم رودخانه ها ساخته شده که این ساخت و سازها مشکلات زیادی را برای شهرهای استان به ارمغان آورده است.

استاندار کرمانشاه در زمینه تغییر کاربری های شهری نیز گفت: شهرداران باید در مورد تغییر کاربری های شهری حساسیت فراوان داشته باشند به طوری که تغییر کاربری ها به آیندگان لطمه می زند و درآمدی از تغییر کاربری ها عاید شهرداری ها نمی شود و بلکه باعث مشکلات بیشتر در شهر می شود.

وی افزود: بازآفرینی در بافت های فرسوده زمانی تحقق پیدا می کند که شهرداری ها به سرمایه گذار مشوق هایی بدهند و دولت و وزارت کشور نیز در این زمینه به شهرداری ها کمک کنند.

بازوند بیان داشت: شهرداران در ملاقات های عمومی خود در اتاق کار خود را به روی هیچ ارباب رجوعی نبندند و همیشه پاسخگوی مشکلات شهروندان باشند و شهروندان اگر احساس کنند که در شهر مشارکت داده می شوند حتما به شهرداری ها کمک می کنند.

وی در ادامه تاکید داشت: شهرداری های استان در زمینه تجهیز ماشین آلات با مشکل مواجه می باشند و هزینه نگهداری و تجهیز ماشین آلات نیز برای شهرداری ها بخصوص در زمینه آتش نشانی ها مناسب نیست.

استاندار کرمانشاه گفت: شهر کرمانشاه حدود ۵۰ درصد از جمعیت کل استان را در خود جای داده است و هر روزه هم شاهد سرریز جمعیت از سایر شهرستان ها و حتی استان های مجاور به این شهر می باشیم در نتیجه نیازمند کمک جدی دولت به این شهر می باشیم.

وی افزود: در زمینه اعتبارات بازآفرینی شهری هم ضعف هایی وجود دارد و مدیران اجرایی شهر کرمانشاه بهتر از کارشناسان کشوری به محیط شهر آشنا می باشند و اختیار منطقه ای که بازآفرینی در آن صورت می گیرد نباید در تهران تصمیمی در مورد آن شهر گرفته شود بلکه باید در خود شهر در این زمینه تصمیم گیری شود.

بازوند در ادامه اظهار داشت: در سرپل ذهاب بخاطر زلزله روزانه حدود ۴۰۰ کامیون مشغول کار بوده بنابراین فشار متحمل شده بر آسفالت ها و خیابان های این شهر و شهرهای ازگله و ثلاث باباجانی بسیار زیاد بوده بنابراین نیازمند کمک های بیشتری می باشند و این سه شهر بایستی اعتبارات بیشتری دریافت کنند.

وی در پایان بیان داشت: باید زمین های قولنامه ای شهرهای استان بخصوص شهر کرمانشاه تعیین تکلیف شوند و اگر می خواهیم جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیریم باید تکلیف زمین های قولنامه ای را مشخص کنیم.