استاندار کرمانشاه گفت: زلزله سرپل ذهاب در مجموع ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشته است. به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در همایش عرصه یادگیری اظهار داشت؛ ضرورت همایش مدیریت سازمانی برای مدیران لازم می باشد و در مواقع بحران بسیار کارساز می باشد. وی در رابطه با بحران ها […]

استاندار کرمانشاه گفت: زلزله سرپل ذهاب در مجموع ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشته است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در همایش عرصه یادگیری اظهار داشت؛ ضرورت همایش مدیریت سازمانی برای مدیران لازم می باشد و در مواقع بحران بسیار کارساز می باشد.

وی در رابطه با بحران ها گفت؛ در کشور ما از ۴۸ بلایای طبیعی حدود ۳۴ بلای طبیعی اتفاق می افتد که کشور ما از این نظر جزو ۱۰ کشور اول جهان می باشد.

استاندار کرمانشاه بیان داشت؛ سالیانه هزینه سنگینی بابت این خسارات به کشور وارد می شود که نیازمند تدابیر ویژه ای در این زمینه می باشیم.

وی اظهار داشت: در چند زلزله بزرگ سال های گذشته در کشور کشته های زیادی متحمل شدیم که زلزله کرمانشاه نیز جزو زلزله های بزرگ کشور بود که شاهد کم شدن تلفات جانی در این زلزله بودیم.

بازوند بیان داشت: عموم بحران ها قابل پیشگیری می باشد و اگر در زلزله ها اصول اولیه ساخت و ساز را رعایت کنیم تا ۶۰ درصد از خسارات زلزله کاهش پیدا می کند و خسارات کمتری را متحمل می شویم.

وی افزود؛ در دنیا هم بحران ها را پیش بینی و پیشگیری می کنند که چرخه مدیریت بحران را در این رابطه پیش بینی کرده اند، هرچند در کشور ما چرخه مدیریت بحران دارای ایراداتی می باشد و متاسفانه مدیریت بحران ما در بعد از بازسازی ها ایجاد می شود.

استاندار کرمانشاه گفت: باید در زلزله و بحران مردم را توانمند کنیم در غیر این صورت مردم از زندگی جاری خود خارج شده و نبایستی بعد از رسوب بحران تازه به فکر ایجاد فرصت باشیم.

وی تاکید داشت: مشارکت مردم در زمان بحران ها امری طبیعی و لازم می باشد و با مشارکت مردم می توانیم وحدت ایجاد کنیم و بدون مشارکت مردمی انسجام همگانی امکان پذیر نیست.

بازوند در ادامه با لکر نثالی از زلزله سرپل ذهاب اظهار داشت؛ به عنوان نمونه در زمان زلزله سرپل ذهاب، بعد از زلزله تقاضا کردیم که مغازه ها، رستوران ها و … باز باشند تا مردم در آن شرایط سخت و بحرانی از زندگی جاری خود خارج نشوند و روال عادی زندگی خود را در پیش گیرند.

وی افزود: در استان کرمانشاه تاکنون ۷۴۰۰ زلزله و پس لرزه به وقوع پیوسته و ۱۹ عدد از این زلزله ها بالای ۵ ریشتر بوده که این تعداد پس لرزه در جهان بی سابقه می باشد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد؛ تاکنون حدود ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بابت ساخت مسکن به زلزله زدگان استان پرداخت کردیم و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بخش اشتغالزایی نیز برای زلزله زدگان در نظر گرفته شده است که از این مقدار ۷۰ درصد آن پرداخت و باقیمانده نیز به زودی پرداخت می شود.

وی در پایان تاکید داشت: ۵۶۰ میلیارد تومان نیز هزینه اسکان موقت زلزله زدگان بوده است و این زلزله در مجموع ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشته است.