‍ مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از خرید بیش از ۱۷۲ تن دانه روغنی آفتابگردان در استان خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه ماشاالله ارویسی گفت: در راستای حمایت دولت خدمتگزار از بخش کشاورزی و همچنی سیاست بلند مدت خودکفایی کشور در تامین روغن خوراکی مورد نیاز کشور امسال نیز اداره کل […]


مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از خرید بیش از ۱۷۲ تن دانه روغنی آفتابگردان در استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه ماشاالله ارویسی گفت: در راستای حمایت دولت خدمتگزار از بخش کشاورزی و همچنی سیاست بلند مدت خودکفایی کشور در تامین روغن خوراکی مورد نیاز کشور امسال نیز اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه اقدام به خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان با نرخ مصوب نمود و در این راستا تا کنون بیش از ۱۷۲ تن از این دانه روغنی از کشاورزان خریداری شده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه اظهار داشت : دانه روغنی آفتابگردان به دلیل چربی بالای موجود در آن در سطح جهانی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و در کشور نیز دولت با تحت حمایت قرار دادن کشت این محصول ارزشمند گامی بزرگ در خودکفایی تولید روغن برداشته است.

ارویسی افزود : از ابتدای فصل خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان تا کنون بالغ بر ۱۷۲ تن محصول از کشاورزان خریداری شده است که اطلاعات ۱۵۲ تن محصول در سامانه بانک به ارزش ۴۶۲ میلیون تومان ثبت و از این میزان بالغ بر ۴۳۰ میلیون تومان آن توسط بانک عامل به حساب کشاورزان واریز گردیده است.

وی اذعان داشت : خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان در استان به دلیل منحصر به فرد بودن این کشت تنها در منطقه شیان شهرستان اسلام آباد غرب توسط یک مرکز خرید در حال انجام است و سپس محصول خریداری شده به مراکز فرآوری دانه روغنی حمل می گردد.

شایان ذکر است دانه روغنی آفتابگردان با نرخ تضمینی ۳۱۷۳۰ ریال از کشاورزان خریداری می گردد .