در نشستی ویژه با حضور استاندار کرمانشاه، مسائل و مشکلات طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین جهت بهره برداری با توجه به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی این طرح بررسی شد. به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این نشست که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و […]

در نشستی ویژه با حضور استاندار کرمانشاه، مسائل و مشکلات طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین جهت بهره برداری با توجه به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی این طرح بررسی شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این نشست که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و فرماندار هرسین برگزارشد، بر رفع موانع و مشکلات، تأمین اعتبار و تکمیل پروژه تا پایان سال تأکید کرد.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه بعد از وقفه ۶ ساله در سال ٩۶ دوباره شروع شده و براساس پیگیری های صورت گرفته امروز مصوب می شود که این تصفیه خانه تا پایان سال به بهره برداری برسد.

مهندس علیرضا تخت شاهی مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه نیز درباره پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین گفت: این پروژه از محل اعتبارات ملی و استانی در فاز مطالعاتی از سال ١٣٨٢ و عملیات اجرایی در سال ٨۴ شروع شد که در سال ٩٠ متوقف گردید. عملیات اجرایی این پروژه مجددا از سال ٩۶ از سرگرفته شد و مقرر گردید با اتصال شبکه فاضلاب به تصفیه خانه در پایان سال به بهره برداری برسد.

به گفته وی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هرسین در زمینی به مساحت حدود ۷ هکتار برای جمعیت ۵۵ هزار نفری و با فرآیند لجن فعال(هوادهی ممتد) با ظرفیت ۱۳ هزار متر مکعب در شبانه روز در دست احداث است.

وی تأکید کرد: پساب خروجی این تصفیه خانه می‌تواند بیشترین کاربرد را برای استفاده کشاورزان داشته باشد.

شهرستان هرسین ۱۱ هزار و ۸۰۰ مشترک آب و فاضلاب دارد و طول شبکه فاضلاب این شهرستان ۱۲۱ کیلومتر است.