استاندار کرمانشاه گفت: در هفته دولت بیش از ۵ هزار پروژه در زمینه عمرانی و اقتصادی افتتاح می شود. به گزارش نسیم کرمانشاه، صبح امروز(شنبه) هوشنگ بازوند به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران استان با گرامیداشت شهدای دولت با بیش از ۲۲ هزار شهید و شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: رسیدگی به محرومین […]

استاندار کرمانشاه گفت: در هفته دولت بیش از ۵ هزار پروژه در زمینه عمرانی و اقتصادی افتتاح می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، صبح امروز(شنبه) هوشنگ بازوند به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران استان با گرامیداشت شهدای دولت با بیش از ۲۲ هزار شهید و شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: رسیدگی به محرومین و مستضعفین، ساده زیستی و حراست و حفاظت از بیت المال از ویژگی های شهید رجایی و باهنر در اوایل انقلاب بود که امیدواریم همگی این سبک مدیریتی را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی بیان داشت: هفته دولت فرصت بسیار خوبی برای ارتباط مسئولان و مردم از طریق رسانه ها می باشد و مدیران باید در این هفته توجه خاصی به رونق تولید نیز داشته باشند.

استاندار کرمانشاه گفت؛ براساس شاخص های مرکز آمار عملکرد رونق تولید در استان به سمت خوبی پیش می رود و امیدواریم بر اساس این شاخص ها بتوانیم به سمت اهداف مورد نظر پیش برویم.

وی در ادامه در مورد مرز سومار بیان داشت: معیشت مردم این منطقه به بازگشایی مرز نیاز مبرم دارند و با توکل بر خدا ظرف چند روز آینده مرز سومار به طور رسمی بازگشایی شود و شواهد و قرائن نیز حاکی از بازگشایی آن می باشد.

بازوند افزود: بازگشایی مرز خسروی یکی از اصلی ترین مطالبات مردم ما بود و در صورت بازگشایی این مرز قطعا مراسم جشنی را برگزار خواهیم کرد.

وی در زمینه شاخص های اقتصادی نیز گفت:با اقدامات صورت گرفته برآورد کاهش نرخ سه درصدی بیکاری در استان را داریم که درصدد هستیم تا پایان سال به این نقطه دست پیدا کنیم.

استاندار کرمانشاه در مورد تعداد پروژه های مورد افتتاح در هفته دولت نیز بیان داشت: در هفته دولت سه هزار و ۳۸۳ هزار پروژه اقتصادی و ۲ هزار و ۹۱ پروژه عمرانی افتتاح می شود که این مقدار در مجموع بیش از ۵ هزار پروژه را شامل می شود.

وی اظهار داشت: این پروژه ها با اشتغالزایی بیش از ۵ هزار نفر به افتتاح می رسد و ۱۳۰ پروژه نیز در این ایام کلنگ زنی خواهند شد که اعتبار این پروژه ها ۷۵۴ میلیارد تومان بوده که در دو بخش افتتاحیه و کلنگ زنی به بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان می رسد.

بازوند در پایان در مورد گلیم و گبه نیز گفت؛ طلب حدود ۴ هزار و ۷۰۰ نفر از شاکیان گلیم و گبه باقیمانده است که قرار است این موضوع در جلسه سران قوه مطرح شود و با دستور سران سه قوه امیدواریم طلب ۹۰ درصد از شاکیان پرداخت شود