رییس کمیته امداد شهرستان جوانرود گفت: در سال ۹۷ به بیش از ۲۴۰ نفر از مددجویان جوانرود تسهیلات ازدواج اهدا شد به گزارش نسیم کرمانشاه، فرهاد شهبازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۷ به بیش از ۲۴۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان جوانرود تسهیلات ازدواج اهدا شد. وی در مورد […]

رییس کمیته امداد شهرستان جوانرود گفت: در سال ۹۷ به بیش از ۲۴۰ نفر از مددجویان جوانرود تسهیلات ازدواج اهدا شد

به گزارش نسیم کرمانشاه، فرهاد شهبازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۷ به بیش از ۲۴۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان جوانرود تسهیلات ازدواج اهدا شد.

وی در مورد وضعیت مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان جوانرود گفت: بیش از ۱۸۰۰ خانوار داری مسکن ملکی، ۷۰۰ خانوار دارای ملک استیجاری و بیش از ۶۷۰ خانوار نیز دارای مسکن رایگان می باشند.

رییس کمیته امداد شهرستان جوانرود اظهار داشت: هر ماه به طور متوسط بیش از یک میلیارد تومان به مددجویان شهرستان جوانرود پرداخت می شود که سالیانه این مقدار به حدود ۱۲ میلیارد تومان می رسد.

وی از وجود ۱۵ موسسه خیریه در شهرستان جوانرود خبر داد و افزود: این تعداد موسسه خیریه کمک شایانی به کمیته امداد این شهرستان می کنند.

شهبازی بیان داشت: به هر مددجو به طور متوسط ۱۶۱ هزار تومان در ماه پرداخت می شود و خانوارهای معیشت بگیر ۹۲۵ خانوار، خانوارهای تحت پوشش طلاق ۱۰۴ خانوار و خانوارهای متارکه یا مفقودی نیز ۱۹ خانوار را تشکیل می دهند.

وی افزود: در سال ۹۷ به ۲۴۲ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد جوانرود تسهیلات ازدواج اعطا شده که به این تعداد مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد شهرستان جوانرود بیان داشت: تعداد دانش آموزان تحت پوشش بیش از یک هزار نفر می باشند که ۱۰۰ میلیون تومان به آنان پرداخت شده و دانشجویان ۸۴ نفر بوده و ۹۱ میلیون تومان نیز به این قشر پرداخت شده است.

وی در مورد وام های پرداختی به مددجویان نیز گفت: ۳۰۷ مورد وام پرداختی به مددجویان بوده که این مقدار مبلغی بیش از ۳ میلیارد تومان را شامل می شود و سقف وام ها در حال حاضر ۵۰ میلیون تومان می باشد

شهبازی در ادامه افزود: تعداد مددجویان شهری در این شهرستان بیش از ۱۷۰۰ خانوار می باشد که جمعیتی بالغ بر ۴ هزار و ۴۰۰ نفر را تشکیل می دهند.

وی تاکید داشت: در سال ۹۷ صندوق امداد ولایت افرادی که مشکل دارند مبلغ یک تا ۵ میلیون تومان به آنان وام پرداخت می شود و بازپرداخت این وام ها بدون سود می باشد و همچنین وام ودیعه مسکن نیز تا سقف ۱۰ میلیون تومان می باشد که در سال ۹۷، ۱۸۴ مورد هم وام کارگشایی به مددجویان پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد شهرستان جوانرود گفت: تعداد افراد تحت پوشش شهرستان جوانرود ۳۳۶۱ خانوار می باشد که جمعیتی بالغ بر ۸۳۰۰ نفر را شامل می شود.

وی در پایان در مورد زلزله نیز گفت: در روستاها ۱۷۵ مورد تخریبی بوده که حدود ۲ میلیارد تومان هزینه ساخت و ساز روستایی به آنان پرداخت شده است و در شهر هم ۲۱ مورد واحد تخریبی بوده که ۲۶۰ میلیون برای بازسازی به آنان پرداخت شده است.