مدیر غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم در استان کرمانشاه تا کنون ۱۲۱ هزار و ۲۶۷ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به صورت تضمینی و توافقی خریداری شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ ارویسی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه اظهار داشت: از این میزان گندم خریداری شده بیش از ۷۰ هزار و ۴۰۳ تن بصورت تضمینی و بیش از ۵۰ هزار و ۸۶۳ تن نیز بصورت توافقی تحویل مراکز خرید استان شده است.

ارویسی افزود: این میزان خرید تضمینی گندم در حال حاضر توسط ۶ مرکز دولتی، ۳۲ سیلوی بخش خصوصی و ۵ مرکز مباشر تعاونی روستایی با نرخ مصوب پنجاه هزار ریال به ازای هر کیلوگرم گندم صورت گرفته است.

وی تعداد مراکز خرید تضمینی در سطح استان را ۶۱ مرکز شامل ۷ مرکز دولتی، ۴۰ سیلوی بخش خصوصی و ۱۴ مرکز مباشرین تعاونی روستایی اعلام کرد و اظهار داشت: به استثنای شهرستان سنقر و کلیایی که هنوز برداشت گندم آغاز نشده، تمامی مراکز خرید تضمینی در سطح استان فعال و آماده دریافت محموله‌های گندم کشاورزان هستند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همچنین در خصوص پرداخت مطالبات کشاورزان گفت: تمامی کشاورزانی که تا تاریخ بیست و سوم خرداد ماه گندم خود را تحویل مراکز خرید تضمینی داده اند ۱۰۰ درصد مطالباتشان پرداخت شده است.

ارویسی خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران ما در مجموعه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران تا کنون بیش از ۱۰۵ میلیارد و ۴۸۵ میلیون تومان از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان کرمانشاهی واریز شده است.

وی از کشاورزان در خواست کرد حتما در زمان مراجعه به مراکز خرید تضمینی، ضمن در دست داشتن کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی فعال به نام خود، از ثبت نام در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی نیز اطمینان حاصل نمایند تا در پرداخت مطالباتشان خللی ایجاد نشود.