دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه از خروج ۱۶۰ هزار زائر اربعین از مرز خسروی خبر داد و افزود: با شروع موج بازگشت زوار، تاکنون ۳۵ هزار نفر نیز از طریق این مرز به کشور برگشته‌اند. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، مسعود بهرام نژاد با اشاره به خروج ۱۶۰ هزار زائر از مرز […]

دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه از خروج ۱۶۰ هزار زائر اربعین از مرز خسروی خبر داد و افزود: با شروع موج بازگشت زوار، تاکنون ۳۵ هزار نفر نیز از طریق این مرز به کشور برگشته‌اند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، مسعود بهرام نژاد با اشاره به خروج ۱۶۰ هزار زائر از مرز خسروی تا به امروز، گفت: خوشبختانه در سال اول بازگشایی مرز خسروی با استقبال خوب زوار مواجه شدیم.

وی افزود: در ایام اربعین تا به امروز بیش از ۱۶۰هزار زائر از این مرز راهی عتبات عالیات شده‌اند و خوشبختانه مشکلی در بحث تردد و یا اسکان و تغذیه آنها نداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: ظرفیت اسکان ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر در مرز خسروی فراهم شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. همچنین ظرفیت توزیع روزانه ۲۰ تا ۲۵ هزار پُرس غذا هم در مرز فراهم شده و کمبودی در این زمینه هم گزارش نشده است.

بهرام نژاد با اشاره به شروع موج بازگشت زوار، از فعالیت ۲۴ ساعته مرز خسروی در این زمینه خبر داد و افزود: تمامی زوار چه آنها که از مرز خسروی خروج داشته‌اند و چه زائرانی که از سایر مرزها راهی عتبات عالیات شده‌اند، می‌توانند از مرز خسروی برای ورود به کشور استفاده کنند.

این مسئول تصریح کرد: تا به امروز نیز بیش از ۳۵ هزار زائر از طریق مرز خسروی به کشور بازگشته‌اند و درحال حاضر تردد زوار در گیت های ورودی مرز با ازدحام بیشتری همراه است.

وی افزود: در حال حاضر ورود در مرز خسروی به نسبت سایر مرزها در زمان کوتاهتری انجام می‌شود و زوار برای بازگشت سریع به کشور می‌توانند از طریق این مرز اقدام کنند.