معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به حمایت ویژه غذایی این نهاد از ۲۳ مادر باردار و شیرده تحت حمایت، گفت: کمیته امداد تا پایان دوره شیردهی از این مادران مددجو حمایت می کند. به گزارش نسیم کرمانشاه، کیومرث رحمتی پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه […]

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به حمایت ویژه غذایی این نهاد از ۲۳ مادر باردار و شیرده تحت حمایت، گفت: کمیته امداد تا پایان دوره شیردهی از این مادران مددجو حمایت می کند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیومرث رحمتی پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: این نهاد از مادران باردار و شیرده به صورت ویژه حمایت می کند.

رحمتی پور با بیان اینکه هم اکنون ۲۳ مادر باردار و شیرده در استان کرمانشاه از این حمایت ها بهره مند می شوند، عنوان کرد: کمیته امداد به این مادران بن کارت هایی به منظور خرید مواد غذایی مورد نیاز رشد و سلامتی اعطا کرده است.

وی بیان کرد: هریک از بن کارت های مادران باردار و شیرده به صورت ماهانه ۱۰۰ هزار تومان شارژ می شود و این مادران می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد مواد غذایی مورد نیاز خود را خریداری کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اجرای طرح امنیت غذایی برای دو هزار و ۴۵۳ کودک دارای اختلال رشد کمتر از پنج سال سن در استان نیز؛ افزود: این کودکان از طرف مراکز بهداشت شناسایی و به این نهاد معرفی شده اند.

کیومرث رحمتی پور تصریح کرد: کودکان دارای اختلال رشد نیز به صورت ماهانه از سبدهای غذایی ۱۰۰ هزار تومانی کمیته امدادبهره مند می شوند.

رحمتی پور تاکید کرد: مادران باردار و شیرده تا پایان دوره شیردهی و کودکان دچار اختلال رشد تا بهبود شاخص ها و نمودار رشد از حمایت های این نهاد بهره مند خواهند شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه بیان کرد: خیران برای مشارکت در طرح حمایت غذایی از مادران باردار و کودکان دچار اختلال رشد می توانند با مراجعه به سایت الکترونیکی http://hamsofreh.ir/  یاری رسان این نهاد شوند.