مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: ۴۰ هزار کرمانشاهی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار کرمانشاهی در یازدهمین جشنواره رضوی شرکت کردند، گفت: میزان مشارکت نسبت به دوره پیشین افزایش ۴۶ درصدی را نشان می‌دهد.

«معصومه حسنی‌خوانسار» افزود: با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی کتابخانه‌ها این میزان از مشارکت نشان از تلاش و همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان و همچنین استقبال مردم استان کرمانشاه از این جشنواره است.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره در رده‌های مختلف سنی و با شیوه‌های متنوعی برگزار شد، گفت: در بخش کودک و نوجوان استقبال زیادی داشتیم بطوریکه تعداد ۶ هزار و ۳۸۳ برگه نقاشی و چهار هزار و ۶۷۳ پویش معرفی کتب رضوی در سایت جشنواره ثبت شد؛ همچنین کودکان و نوجوانان در زمینه قصه‌گویی هم مشارکت چشمگیری داشتند و تعداد یک هزار و ۴۱۷ ویدئو قصه گویی تحویل دبیرخانه جشنواره شد.
او تعداد اثر ثبت شده در سایت جشنواره و در بخش تولید آثار هنری (انیمیشن، خوشنویسی، فیلم کوتاه و … ) را ۹۴۰ اثر عنوان کرد و توضیح داد: در این جشنواره سعی شد از توانایی و استعداد اقشار مختلف جامعه استفاده شود بطوریکه در بخش شعرسرایی برای شاعران و کسانی که ذوق و استعداد شعرسرایی داشتند تعداد یک هزار و ۱۳۶ مشارکت در جشنواره ثبت شد.
حسنی‌خوانسار با اشاره به اینکه در بخش آزمون‌های چندگزینه‌ای هم ۲۲ هزار و ۲۰۰ مشارکت در استان داشتیم، گفت: از شیوه های دیگر مسابقه می‌توان به بخش داستان کوتاه، دلنوشته و متن ادبی اشاره کرد که در این شیوه از مسابقه ۲ هزار و ۱۹۰ مشارکت ثبت شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در ادامه گفت : یکی از ویژگی های مثبت استان مشارکت همه اقشار و مذاهب در این جشنواره بود به عنوان نمونه در شهرستان دالاهو که دارای تنوع قومی و مذهبی است بیش از سه هزار و ۸۰۰ مشارکت داشتیم که نسبت به جمعیت و تعداد کتابخانه ها در آن شهرستان آمار قابل توجهی است.

او اضافه کرد: جشنواره امسال به صورت الکترونیکی برگزار شد و تنها برای مشارکت زندانیان به دلیل عدم دسترسی به اینترنت آزمون به صورت مکتوب برگزار شد و حدود ۸۰۰ نفر از زندانیان در این جشنواره شرکت داشتند.