حجت‌الاسلام والمسلمین محمد آفتابی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت : امروز شاهد توسعه وسیع علمی کشور در حوزه های مختلف هستیم و دشمنان این مرز بوم در عرصه های مختلف شاهد شکست در برابر عظمت مردم ایران جهت تقویت بنیه های علمی هستند .

به گزارش نسیم کرمانشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد آفتابی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت : امروز شاهد توسعه وسیع علمی کشور در حوزه های مختلف هستیم و دشمنان این مرز بوم در عرصه های مختلف شاهد شکست در برابر عظمت مردم ایران جهت تقویت بنیه های علمی هستند .

وی در ادامه به ظرفیت های کشاورزی استان در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت : در عرصه های مختلف در زراعی ،باغی و دامی و…شاهد موفقیت های کشاورزی استان هستیم و این توفیقات می بایست برای زنده نگه داشتن امر تولید و اشتغال استمرار داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد آفتابی در ادامه با اشاره به جایگاه کشاورزی در قرآن گفت : در قرآن شأن و جایگاه کشاورزی بخوبی روشن شده است و بسیاری از ائمه ما در اسلام به دلیل نقش و جایگاه کشاورزی به دامداری و کشاورزی پرداخته اند.

وی سپس به عوامل موثر توسعه کشاورزی پرداخت و افزود : مدیریت آب اصلی ترین مقوله توسعه کشاورزی است، و بکارگیری تکنولوژی ،اصلاح زمین ،کار جهادی و…از اصول دیگر مهم توسعه کشاورزی است.