مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: مطالبات معلمان حق‌التدریسی در استان تا اسفندماه سال ۹۸، به طور کامل پرداخت شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس، مجید یزدان‌پناه با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، اظهار داشت: ویروس کرونا امکان اینکه امسال حضوری در خدمت معلمان باشیم را از ما گرفته، اما […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: مطالبات معلمان حق‌التدریسی در استان تا اسفندماه سال ۹۸، به طور کامل پرداخت شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از فارس، مجید یزدان‌پناه با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، اظهار داشت: ویروس کرونا امکان اینکه امسال حضوری در خدمت معلمان باشیم را از ما گرفته، اما در فضای مجازی برگزاری برنامه‌های با حضور معلمان منتخب استان پیش‌بینی شده است.
وی در خصوص آخرین وضعیت معوقات و مطالبات مالی معلمان حق‌التدریس‌های استان، گفت: تمامی مطالبات معلمان تا پایان اسفندماه سال ۹۸ پرداخت شده و منتظر دستورالعمل رتبه‌بندی معلمان که از اول فروردین‌ماه اجرایی شده، هستیم که پس از ابلاغ در استان نیز اجرا خواهد شد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اشاره‌ای نیز به شبکه شاد داشت و افزود: ۱۰۰درصد مدارس استان، ۹۰ درصد معلمان و ۶۰ درصد دانش‌‌آموزان استان وارد این شبکه شده‌اند که ۹۵ درصد کلاس‌ها نیز برگزار شده است.
وی در خصوص پیگیری وضعیت تحصیلی آن دسته از دانش‌آموزان که به دلیل عدم آنتن‌دهی و یا نداشتن گوشی هوشمند دسترسی به شبکه شاد ندارند، گفت: راهبران آموزشی با این دسته از دانش‌آموزان در ارتباط هستند و در برخی از مناطق روستایی که تعداد دانش‌آموزان کم است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌های درسی برقرار است.
یزدان‌پناه در پاسخ به این سئوال که آیا آموزش در فضای مجازی کیفیت لازم را دارد یا نه، تصریح کرد: آموزش از راه دور در بسیاری از دانشگاه‌ها را داریم، بالاخره برای این تعطیلی باید چاره‌ای اندیشیده شود هنوز به طور قطع نمی‌دانیم مهرماه آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.
وی اضافه کرد: آموزش در شبکه شاد برای همیشه برای بحران‌های غیرقابل پیش‌بینی باقی می‌ماند، بهتر این است که خانواده‌ها همراهی کنند، مسیر سخت است ولی روی هم رفته مسیر بدی نیست.
یزدان‌پناه در خصوص زمان برگزاری کنکور سراسری، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده برنامه امتحانات کلاس دوازدهم از۱۷ خردادماه برگزار و تا ۱۶ تیرماه ادامه دارد که سه هفته بعد از آن کنکور نیز برگزار می‌شود.
وی در ارتباط با برنامه‌ای برای امتحانات پایه اول تا یازدهم، یادآور شد: نتایج براساس نیم‌سال اول و شناخت معلم  و حضور در فضای شبکه شاد ارزیابی و اعمال می‌شود.
آنچه برای ثبت‌نام کلاس اولی‌ها با شرایط فعلی کرونا باید بدانید!
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه درباره چگونگی ثبت‌نام و سنجش کلاس اولی‌ها، گفت: وزارت آموزش و پرورش تا چند روز آینده دستورالعمل‌های لازم را رسما اعلام می‌کند، ولی فعلا می‌توانند در مدرسه مورد نظر خود ثبت‌نام اولیه را انجام دهند.
وی ادامه داد: مدیران در مدارس حضور دارند، خانواده‌ها می‌توانند به صورت حضوری و یا تلفنی کارهای اولیه را برای ثبت‌نام کلاس اولی‌ها انجام دهند تا ان‌شاءالله با مهیا شدن شرایط البته با تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش، سنجش سلامت دانش‌آموزان نیز انجام شود.