‍ مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه گفت: امسال در هفته وقف ۱۲۰ برنامه فرهنگی برگزار خواهد شد. به گزارش نسیم کرمانشاه حجت‌الاسلام  محمد صالحی در نشست خبری امروز (اول آبان) که در آستانه دهه وقف برگزار شد، با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی اربعین، گفت: راهپیمایی اربعین دیگر یک برنامه داخلی و […]


مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه گفت: امسال در هفته وقف ۱۲۰ برنامه فرهنگی برگزار خواهد شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه حجت‌الاسلام  محمد صالحی در نشست خبری امروز (اول آبان) که در آستانه دهه وقف برگزار شد، با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی اربعین، گفت: راهپیمایی اربعین دیگر یک برنامه داخلی و مختص به شیعیان نیست، بلکه به یک فرهنگ جهانی تبدیل شده و همه جهان را با عاشورای سال ۶۲ هجری آشنا کرده است.

وی با بیان اینکه این رویداد بزرگ با تعریف و یا دیدن در قاب تلویزیون قابل درک نیست، ادامه داد: مفتخریم که کرمانشاه امسال سهمی در این حرکت عظیم داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ارائه خدمات این اداره کل به زوار اربعین یاد کرد و افزود: در زمینه برپایی موکب‌ها، ادارات اوقاف استان‌های فارس، اردبیل و کردستان نیز به کمک ما آمدند و یک موکب خوب در منذریه عراق با کمک اوقاف فارس برپا شد.

حجت الاسلام صالحی ابرازامیدواری کرد، با توجه به زیرساخت‌های خوبی که امسال در مرز خسروی فراهم بود، در سال‌های آتی شاهد استقبال بیشتر زوار از این مرز باشیم و بتوانیم خدمات بهتری را به زائرین ارائه دهیم.

وی در ادامه با اشاره به دهه وقف که از چهارم آبان ماه آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: در این دهه برنامه‌های فرهنگی و قرآنی متعددی در سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه برپایی همایش یاوران وقف، اعزام مبلغ به نقاط مختلف استان، نواختن زنگ وقف در مدارس، برپایی نمایشگاه و … را از مهمترین این برنامه‌ها برشمرد.

حجت الاسلام صالحی با بیان اینکه هرکدام از روزهای دهه وقف با یک عنوان خاص نامگذاری شده، عنوان کرد: برنامه‌هایی که برای هر روز در نظر گرفته شده متناسب با عنوان همان روز است.

در ادامه حجت‌الاسلام مهدی توسلی  معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری ۱۲۰ برنامه فرهنگی در دهه وقف در استان خبر داد.

وی افزود: این برنامه‌ها شامل دیدار با امام جمعه کرمانشاه، برپایی خیمه‌های معرفت، عزاداری و سخنرانی‌های مذهبی، برپایی ایستگاه‌های “همه واقف باشیم” در بقاع شاخص و برخی میادین، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برپایی مراسم عزای شهادت امام رضا(ع) در مسجد جامع کرمانشاه و اطعام چهار هزار نفر است.

حجت الاسلام مجید میرزایی رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه نیز از برگزاری ۴۵ برنامه قرآنی در دهه وقف در قالب پنج طرح اصلی یاد کرد.

وی گفت: این برنامه‌ها شامل برگزاری ۱۰ محفل انس با قرآن کریم، ۱۰ نشست سبک زندگی قرآنی، همایش تجلیل از ۲۲۰ نفر از فعالین قرآنی در پنج شهرستان و… است.
به گفته حجت الاسلام میرزایی دو پروژه عمرانی دارالقرآن با اعتبار هفت میلیارد تومان از محل پروژه‌های سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه نیز در این ایام افتتاح خواهد شد