رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تخصیص ۵۰ درصد تسهیلات بلاعوض به کشاورزان سیل زده استان خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه، نوربخش حاتمی با اشاره به پرداخت خسارت به کشاورزان و دامداران سیل زده استان اظهار داشت: خسارت وارده به بخش های مختلف حوزه کشاورزی و دامداری استان حدود ۴۸۰ میلیارد تومان است. رئیس سازمان جهاد […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تخصیص ۵۰ درصد تسهیلات بلاعوض به کشاورزان سیل زده استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، نوربخش حاتمی با اشاره به پرداخت خسارت به کشاورزان و دامداران سیل زده استان اظهار داشت: خسارت وارده به بخش های مختلف حوزه کشاورزی و دامداری استان حدود ۴۸۰ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به مصوبات هیئت دولت برای پرداخت خسارت به این دسته از سیل زدگان افزود: به این منظور حدود ۹۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار بلاعوض تعیین شده است.

این مسئول همچنین از تصویب حدود ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت با ضمانت زنجیره ای برای جبران بخشی از خسارت مذکور خبر داد.

وی از ارزیابی و رصد بیش از ۱۹ هزار و ۳۰۰ نفر از متقاضیان دریافت خسارت سیل تاکنون خبر داد و گفت: طی این مدت حدود ۸ میلیارد تومان خسارت در قالب تسهیلات به این افراد پرداخت شده است.

این مسئول عنوان کرد: کار تخصیص ۵۰ درصد اعتبارات بلاعوض تعیین شده نیز انجام شده است و به زودی و با تکمیل سامانه پرداخت، خسارت هر دو بخش تسهیلات و بلاعوض آغاز خواهد شد و سعی می کنیم در مدت زمان کوتاهی این پرداخت ها صورت گیرد.