مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع بحران کرونا ویروس در کشور یک هزار و ۲۲۳ خانوار نیازمند غیر مددجو دارای سرپرست زن به صورت مقطعی تحت پوشش چتر حمایتی کمیته امداد استان کرمانشاه درآمدند. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ محسن رخصی، با تاکید بر اینکه این نهاد در مسیر مبارزه با بیماری […]

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع بحران کرونا ویروس در کشور یک هزار و ۲۲۳ خانوار نیازمند غیر مددجو دارای سرپرست زن به صورت مقطعی تحت پوشش چتر حمایتی کمیته امداد استان کرمانشاه درآمدند.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ محسن رخصی، با تاکید بر اینکه این نهاد در مسیر مبارزه با بیماری کرونا ویروس خدمات گسترده ای به خانوارهای مددجو و غیر مددجو ارائه داده است، گفت: یکی از این خدمات حمایت مقطعی از بانوان سرپرست خانوار غیر مددجو بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون سرپرستی بیش از ۴۵ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد را بانوان برعهده دارند، عنوان کرد: از ابتدای شروع بحران کرونا ویروس در کشور نیز هزار و ۲۲۳ خانوار نیازمند غیر مددجو دارای سرپرست زن به صورت مقطعی تحت پوشش چتر حمایتی کمیته امداد استان کرمانشاه درآمدند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه حمایت های مقطعی این نهاد شامل اهدای کمک های نقدی و کالا به این خانوارها بوده است، ادامه داد: خانوارها مذکور در جریان بیماری کرونا محتمل خسارتهایی همچون بیکاری، تعطیلی کسب و کار و بیماری شده اند.

وی با یادآوری اینکه همچنین این نهاد همزمان با شیوع بیماری کرونا با ایجاد چهار کارگاه دوخت ماسک و گان برای بانوان نیازمند شغل ایجاد کرده است، بیان کرد: با ایجاد این کارگاه ها برای ۷۰ بانوی سرپرست خانوار فرصت شغلی ایجاد شده است.

محسن رخصی همچنین به دیگر اقدامات این نهاد برای بانوان سرپرست خانوار در شرایط کنونی اشاره و عنوان کرد: توزیع حدود شش هزار بسته بهداشتی، مساعدت مالی به هزار و ۶۶۶ زن و کودک بیمار صعب العلاج و زمین گیر، توزیع ۲۹۲ هزار ماسک بهداشتی و بیش از چهار هزار لیتر مواد ضدعفونی، ارائه راهنمایی و مشاوره به حدود هزار بانو و ایجاد یک مرکز نیکوکاری به منظور اشتغال زنان سرپرست خانوار از دیگر خدمات این نهاد به بانوان سرپرست خانوار مددجو و غیر مددجو در شرایط بحران کرونا بوده است.