رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: اتاق بازرگانی کرمانشاه در راستای مسئولیت اجتماعی خود نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای مقابله با ویروس کرونا اقدام کرده است. به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به پیامدهای اجتماعی و اقتصادی که شیوع کرونا […]

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: اتاق بازرگانی کرمانشاه در راستای مسئولیت اجتماعی خود نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای مقابله با ویروس کرونا اقدام کرده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به پیامدهای اجتماعی و اقتصادی که شیوع کرونا در جامعه داشته، تلاش کردیم بخشی از نگرانی‌های مراکز درمانی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز را مرتفع کنیم.

وی یکی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا را دستگاه ونتیلاتور اعلام و یادآوری کرد: ۲ دستگاه ونتیلاتور به ارزش ۳ میلیارد ریال را سفارش دادیم و که امروز به کرمانشاه رسید و در مراکز درمانی قابل بهره‌برداری است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه این تجهیزات توسط تشکل‌های بخش خصوصی وارد شده، گفت: این اقلام و تجهیزات پزشکی از طرف اتاق بازرگانی به مراکز آموزشی تقدیم شده است.

کاشفی متذکر شد: این دستگاه برای تفس بیماران بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا کاربرد ویژه داره و مورد نیاز شدید مراکز درمانی است.

این فعال اقتصادی عنوان کرد: اتاق بازرگانی در شرایط فعلی تمرکز اصلی اقدامات خود را در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا را بر تامین اقلام مورد نیاز کادر درمانی و مراکز پزشکی توسط بخش خصوصی قرار داده است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه همچنین از پیگیری برای تأمین ماسک سه لایه، ماسک N95، لباس حفاظتی، عینک محافظ چشم، گان و دستکش مورد نیاز مراکز درمانی به تعداد قابل توجه خبر داد که به زودی به دست مراکز درمانی می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در کنار خط مقدم مقابله با ویروس کرونا باشیم تا بتوانیم به سهم خود باری از دوش جامعه پزشکی و نظام بهداشت و درمان برداریم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲ دستگاه ونتیلاتور امروز برای بیماران حاد تنفسی تحویل مسئولان درمانی کرمانشاه به‌صورت رایگان داده شد تا در مراکز درمانی برای مداوای بیماران مورد استفاده قرار بگیرد، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در بخش خصوصی با تمام توان برای مقابله با این بحران قدم برداریم.

کاشفی با اشاره به زحمات کادر زحمتکش درمانی و تلاش بخش خصوصی برای کمک به این حوزه، بیان کرد: به موازات این امر مهم، بررسی‌های لازم برای چگونگی جبران خسارات فعالان اقتصادی که از این شرایط صدمه خورده‌اند نیز توسط پارلمان بخش خصوصی در حال انجام است.