مدیر عامل بانک سپه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی بر توسعه زیرساخت های استان کرمانشاه تاکید کرد. به گزارش نسیم کرمانشاه، نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با حضور معاون اقتصادی سازمان برنامه‌وبودجه و مدیران عامل برخی بانک‌های کشور ازجمله محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه به نمایندگی از […]

مدیر عامل بانک سپه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی بر توسعه زیرساخت های استان کرمانشاه تاکید کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با حضور معاون اقتصادی سازمان برنامه‌وبودجه و مدیران عامل برخی بانک‌های کشور ازجمله محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه به نمایندگی از بانک‌های دولتی و همچنین مدیران استان کرمانشاه، در استانداری برگزار شد.

در این نشست برای رفع مشکلات و سرعت بخشیدن به اجرای تعدادی از پروژه‌های مهم اقتصادی استان تصمیم‌های مهمی اتخاذ شد و بانک سپه با تأمین مالی پروژه قطار شهری کرمانشاه و برخی‌های واحدهای تولیدی واجدالشرایط نقش مهمی در کمک به توسعه این استان ایفاء خواهد کرد و همچنین مقرر شد سایر بانک‌ها هم استان کرمانشاه را در بخش‌های مختلف اقتصادی به‌ویژه در زمینه تقویت زیرساخت‌های یاری کنند.

در ادامه این نشست استاندار کرمانشاه به ظرفیت‌های کرمانشاه حوزه‌های کشاورزی، گردشگری و تجارت اشاره و اظهار کرد: به‌منظور استفاده بهتر از این ظرفیت‌ها و به‌کارگیری آنها برای توسعه استان، نیاز به جذب سرمایه‌گذاران داریم و لازمه این کار هم بهبود و تقویت زیرساخت‌های استان است.

وی بابیان اینکه در استان از نرخ بیکاری بالا رنج می‌بریم، گفت: نرخ بیکاری استان کرمانشاه از ۲۵ درصد پاییز ۱۳۹۶ به حدود ۱۶ درصد رسیده، اما همچنان بالاست و بر اساس سند اشتغال استان هدف‌گذاری شده نرخ بیکاری استان تا سال ۱۴۰۰ به میانگین کشور برسد که لازمه‌اش ایجاد سالانه ۲۴ هزار شغل خالص است.

بازوند به پروژه قطار شهری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی فاز اول این پروژه که به مطالبه مردم تبدیل‌شده است به ۷۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

وی راه‌آهن غرب کشور را دیگر پروژه مهم استان معرفی کرد و گفت: چنانچه اعتبار موردنیاز این پروژه تأمین شود، این امکان وجود دارد که تا پایان سال ۱۳۹۹ قطار به اسلام‌آباد غرب برسد.

معاون اقتصادی سازمان برنامه‌وبودجه:
فاز نخست قطار شهری کرمانشاه با تأمین مالی بانک سپه افتتاح می‌شود

معاون اقتصادی سازمان برنامه‌وبودجه هم در این نشست گفت: فاز نخست قطار شهری کرمانشاه با تأمین اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومانی تا پایان ۹۹ به اتمام می‌رسد.

حمید پورمحمدی در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه اتمام فاز نخست پروژه قطار شهری کرمانشاه نیازمند ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار است، اظهار داشت: فاز یک این پروژه با مشارکت سازمان برنامه بودجه و بانک سپه تا پایان سال ۱۳۹۹ با تعهد مجموعه مدیریتی استان و شهرداری به پایان خواهد رسید.

وی بابیان اینکه شهرداری کرمانشاه برای پرداخت ۳۵۰ میلیارد تومان آن اعلام آمادگی کرده و در سازمان برنامه‌وبودجه نیز ۲۵۰ میلیون تومان به این پروژه اختصاص داده‌شده است، عنوان کرد: مابقی اعتبار موردنیاز همکاری بانک موردنظر مشروط به اینکه فاز یک پروژه در پایان سال ۹۹ با تعهد مجموعه مدیریتی استان و شهرداری به پایان برسد تأمین می‌شود.

پورمحمدی گفت: مسئولان بودجه کشور در یک مأموریت منحصربه‌فرد در حوزه راه، اقتصاد مقاومتی، صندوق توسعه ملی، کشاورزی، بودجه، نظام پولی کشور به کرمانشاه آمده‌اند.

وی افزود: برای ایجاد اشتغال باید رونق تولید را با حمایت نظام بانکی و همراهی سازمان برنامه‌وبودجه در اولویت قرار دهیم و این مسیر می‌تواند راهکاری برای کاهش نرخ بیکاری باشد.

معاون اقتصادی سازمان برنامه‌وبودجه گفت: برای توسعه زیرساختی حمل‌ونقل استان در قالب کریدور غرب جاده کرمانشاه – کامیاران با پیش‌بینی اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان و با کمک دو بانک دولتی در سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد: برای طرح گرمسیری ضمن در نظر گرفتن بودجه در سال آینده از ظرفیت صندوق توسعه ملی نیز یاری و مساعدت می‌خواهیم و این مهم در اولویت اهداف مشترک قرار دارد.