مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در دهه مبارک فجر امسال از ۱۸ پروژه شرکت آبفای استان کرمانشاه بهره برداری می شود. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ علیرضا کاکاوند در نشست مجازی ضمن تقدیر از اصحاب رسانه اظهار داشت: امیدواریم با اطلاع رسانی اصحاب رسانه خدمات همکاران شرکت آبفای استان به خوبی به عموم […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در دهه مبارک فجر امسال از ۱۸ پروژه شرکت آبفای استان کرمانشاه بهره برداری می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ علیرضا کاکاوند در نشست مجازی ضمن تقدیر از اصحاب رسانه اظهار داشت: امیدواریم با اطلاع رسانی اصحاب رسانه خدمات همکاران شرکت آبفای استان به خوبی به عموم جامعه انعکاس داده شود.

وی گفت: تا پایان سال جاری قرار بود که عملیات آبرسانی به یکصد روستای استان انجام شود که تاکنون ۷۷ روستا آبرسانی شده و در دهه فجر نیز ۱۸ روستا آبرسانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بیان داشت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این تعداد روستا ۲۶۲ میلیارد ریال می باشد که این روستاها در ۷ شهرستان استان قرار دارند و ۵۲ نفر بطور مستقیم و ۹۲ نفر نیز بصورت غیر مستقیم در این پروژه ها مشغول کار شده اند.

وی در ادامه تاکید داشت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب هرسین نیز وارد مدار بهره برداری شده است که این پروژه در قالب هر هفته الف _ب_ ایران در دوم اسفند ماه به صورت رسمی به بهره برداری خواهد رسید.

کاکاوند گفت: در حال حاضر کل شهرهای استان تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارند اما در حوزه روستایی تاکنون یک هزار و ۸۸۸ روستا تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارد و در مجموع نیز ۵۴۰ هزار مشترک در حوزه شهری و روستایی تحت پوشش شرکت می باشند.

وی افزود: حدود ۶۰۰ روستای استان کرمانشاه تحت پوشش شرکت آبفا قرار ندارند که اولویت شرکت تحت پوشش قرار دادن تمامی این روستاها می باشد اما در برخی روستاها مخالفت های اجتماعی روستائیان مانع شده و در برخی روستاها نیز کمبود آب باعث این مشکل شده است.

مدیر عامل شرکت آبفای استان بیان داشت: در حال حدود ۱۱۰ روستا با تانکر آبرسانی می شوند و حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تخصیص آب به تمامی روستا های استان نیازمندیم که مشکل مالی اولویت اصلی در عدم آبرسانی به این روستاها می باشد.

وی در مورد سرقت دریچه های فاضلاب نیز گفت: در حال حاضر به سمت دریچه های بتنی روی آورده ایم و از دریچه های چدنی به بتنی روی آوردیم اما متاسفانه باز هم شاهد سرقت این دریچه ها نیز می باشیم.

کاکاوند در پایان تاکید داشت: در ۹ ماهه سال جاری حدود یک هزار و ۶۰۰ دریچه فاضلاب سرقت شده است که با همکاری نیروی انتظامی درصدد کاهش سرقت این دریچه ها هستیم که متاسفانه بار مالی هم برای شرکت داشته است.