نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع صنف طلافروشان کرمانشاه گفت: لازم می دانم جمله ای در مورد شهید سلیمانی عرض کنم که شهید سلیمانی پرچمدار مبارزه با داعش بود. به گزارش نسیم کرمانشاه، عبدالرضا مصری اظهار داشت : وجود داعش در سوریه و عراق یک تمرین و یک مانور بود که به ایران برسند […]

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع صنف طلافروشان کرمانشاه گفت: لازم می دانم جمله ای در مورد شهید سلیمانی عرض کنم که شهید سلیمانی پرچمدار مبارزه با داعش بود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، عبدالرضا مصری اظهار داشت : وجود داعش در سوریه و عراق یک تمرین و یک مانور بود که به ایران برسند و هدف آنها ایران بود.

مصری ادامه داد: از سالها قبل و قبل تر از تشکیل داعش با ساخت فیلم و بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی شبیه به جنایات داعش ساخته شده بود جنایات داعش درجهان یک اتفاق عادی به چشم بیاید.

وی اذعان کرد: قرار بود داعش در سوریه و عراق تشکیل شود ولی از لحاظ لجستیک وتاکتیک و تمرین کردن و با استفاده از منابع نفتی عراق برای تجهیز کردن خود هدفی را دنبال می‌کردند و آن هدف کشور ما بود و اگر عزیزی به نام شهید سلیمانی در منزلش عافیت طلبی نکرده و ننشست ۲ هزار کیلومتر مرزهای ایران را به خارج نمی برد و باید در همدان و کرمانشاه مقابل اینان مبارزه می‌کردیم.

وی در ادامه گفت: خیلی ها در کشور می گفتند سوریه و عراق به ایران چه ربطی دارد ولی امثال شهید سلیمانی در عراق و سوریه جانفشانی می کردند تا به دختران پاک ایرانی خدشه‌ای وارد نشود.

مصری در خصوص مشکلات معیشتی مردم گفت: تصمیمات غلط در کشور باعث خیلی از مشکلات امروزه شده است که ربطی به آمریکا ندار و ادامه داد در کدام کشور در زمان و شرایط بحرانی و تحریم ذخایر دلار و سکه و طلا به صورت دولتی عرضه می‌شود که یک شبه یک شخص به واسطه رانت ۱۴۰ میلیارد تومان سود ببرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کدام کشور زمانی که ۵۰ درصد تورم دارد بنزین را گران می کند که تورم روی تورم بشود این مشکلات ربطی به تحریم ندارد.

مصری بیان داشت: یک زمانی مردم انتخاب انقلاب کردند و شاه ملعون را از کشور بیرون راندند ولی امروزه شاهد ظهور هزاران سلطان هستیم؛ سلطان سکه، سلطان ارز، سلطان گوشت، سلطان پوشک، سلطان خودرو و… و مردم بابت این ها ناراحت هستند و حق دارند.

وی ادامه داد: در مقابل اینها چیزهایی داریم که اگر همه این ها درست بود ولی امنیت وجود نداشت هیچ کدام از این مزایا به کار نمی‌آمد، به طور مثال بزرگ‌ترین طلافروش سوریه الان در زیر چادر زندگی می کند چرا که امنیت ندارد.

وی در خصوص مطالبه ی صنف طلافروشان در مورد مالیات بر ارزش افزوده گفت طبق درخواست شما طلا فروشان در مجلس تصویب شد که اصل طلا و جواهر از مالیات بر ارزش افزوده معاف و ارزش افزوده فقط به اجرت و دستمزد و سود طلا تعلق می‌گیرد که میزان آن ۹ درصد است.

مصری گفت: در کرمانشاه بیکاری واضح و روشن است ولی تا زمانی که علت بیکاری در استان مشخص نشود و مشکلاتش مرتفع نشود هر تلاش در راستای رفع بیکاری بی‌نتیجه است.

وی با اشاره به خاطره ای از دوران قبل از انقلاب گفت: قبل از انقلاب و در زمان تحصیل در کرمانشاهی دستفروشی کرده ام.

مصری ادامه داد: قبل از انقلاب با مدرک عالی دانشگاهی دستفروشی کرده‌ام چرا که در زمان طاغوت به امثال من که اهل مسجد بودیم کار نمی‌دادند و استخدام جایی نمی شدیم اما به خودم قول دادم که حتی اگر دستفروشی کنم باید بهترین دست فروش ایران باشم.

این مقام مسوول گفت:یک زمانی شد که به مجلس رفتم با خودم عهد کردم که جایگاه کرمانشاه باید بالا برود و بر همین اساس در مجلس کاندیدای ریاست کمیسیون شدم.
وی ادامه داد:در همان دوره در گزارش عملکرد مجلس به رهبر انقلاب به عنوان رئیس کمیسیون برتر اعلام شدم.

مصری گفت: در دوره بعد مجلس تلاش کرد که به هیئت رئیسه مجلس بروم تا جایگاه کرمانشاه بالاتر برود. سال ۹۰ رهبر معظم انقلاب در مورد کرمانشاه فرمودند که کرمانشاه سینه ستبر ایران اسلامی است.

وی افزود: از همان زمان با خودم عهد کردم که باید در مجلس سینه خود را سپر کنم و پله پله جایگاه کرمانشاه را بالا ببرم تا به امروز که به صندلی نایب رئیسی مجلس رسیدیم.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: همه تلاش من این است که بتوانم برای کرمانشاه کاری انجام بدهم و همیشه گفته ام که این مردم کرمانشاه هستند که این تلاش را انجام داده‌اند چرا که با رای آنها به این جایگاه رسیدیم.

وی در پایان گفت: بعد از ۱۱۴ سال پذیرش کرمانشاه پذیرفته شده است و امروز همه ایران قبول کردند که کرمانشاه به عنوان اداره کننده مجلس شورای اسلامی در جلسه حضور داشته باشد و نه تنها باید این جایگاه را حفظ کرد بلکه باید تلاش بشود که در مجلس به جایگاه بالاتری برویم.