مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه گفت: مراسم محرم در بیست نقطه از بقاع متبرکه و در فضای باز برگزار می شود. به گزارش نسیم کرمانشاه حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی با تبریک روز خبرنگار و تبریک عیدغدیرخم اظهار داشت: وقف در استان کرمانشاه همواره در جایگاه خاصی قرار داشته است. وی گفت: با توجه […]

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه گفت: مراسم محرم در بیست نقطه از بقاع متبرکه و در فضای باز برگزار می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی با تبریک روز خبرنگار و تبریک عیدغدیرخم اظهار داشت: وقف در استان کرمانشاه همواره در جایگاه خاصی قرار داشته است.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه های اوقاف را تحت شعاع قرار داده است به طوری که یکی از وظایف اصلی اوقاف و امور خیریه برگزاری مسابقات قرآنی می باشد و در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا باز هم مسابقات در سطح شهرستان و به صورت منطقه ای به صورت محدود برگزار شد.

مدیر کل اوقات و امور خیریه استان کرمانشاه بیان داشت؛ در سال های قبل این مسابقات به صورت باشکوهی برگزار گردید اما در سال جاری این مسابقات با محدودیت هایی مواجه شد و مسابقات قرآنی در سطح استانی نیز در شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: از روز عرفه برنامه های این ایام شروع شد و چندین مراسم و سخنرانی به صورت مجازی برگزار شد و جشن عید و کاروان شادی به صورت نمادین در سطح شهر راه اندازی گردید.

صالحی تاکید داشت: مراسم محرم در سال های قبل بسیار باشکوه انجام می شد اما در سال جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی در ۲۰ مکان باز مراسم محرم برگزار می گردد.

وی افزود: از محل موقوفات اوقاف خدمات بسیار خوبی به نیازمندان و افراد آبرومندی که در رابطه با کرونا دچار مشکل معیشتی شده بودند ارائه گردید و بسته های اقلام غذایی و بهداشتی به آنان اهدا گردید.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه گفت: اقداماتی نیز در مورد بقاع متبرکه از جمله راه اندازی نیروگاه خورشیدی انجام شده که این انرژی ارزان و در دسترس را در ۱۰ بقاع متبرکه استان راه اندازی نموده و در این زمینه ۲۰۰ کیلووات برق تولید می شود.