مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: مشترکین برق استان کرمانشاه ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند که از این مقدار ۵۰ میلیارد تومان آن متعلق به ادارات دولتی می باشد به گزارش نسیم کرمانشاه، امیدعلی مرآتی در نشستی با حضور خبرنگاران ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و همچنین یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم […]

مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: مشترکین برق استان کرمانشاه ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند که از این مقدار ۵۰ میلیارد تومان آن متعلق به ادارات دولتی می باشد

به گزارش نسیم کرمانشاه، امیدعلی مرآتی در نشستی با حضور خبرنگاران ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و همچنین یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: در ایام دهه فجر و از روز ۱۲ بهمن ماه برنامه های افتتاح در شهرستان های استان در دستور کار بوده است.

وی با تشکر و قدردانی از رسانه ها در یک سال اخیر افزود: رسانه ها همیشه همگام و همراه با شرکت بوده و بدون حضور رسانه ها موفقیت در حوزه برق امکانپذیر نبوده است.

مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان داشت:استان کرمانشاه از نظر خاموشی نسبت به میانگین کشوری در جایگاه خوبی قرار دارد و در این زمینه نیز خدمات خوبی به هم استانی های بزرگوار ارائه شده است.

وی افزود: در حاضر برق در همه نقاط استان توزیع گردیده و حتی مرزداران در نقطه صفر مرزی نیز دارای نعمت برق می باشند و عملیات برقرسانی به تعدادی از پاسگاه های مرزی باقیمانده نیز تا پایان سال انجام می شود.

مرآتی مصرف انرژی در استان را دو هزار و ۱۲۶ کیلووات اعلام کرد و افزود: و ۶۴۶ هزار مشترک خانگی در استان داریم که در مجموع با مشترکان صنعتی این مقدار به بیش از ۷۷۷ هزار مشترک در سطح استان می رسد و همچنین سرانه مصرف برق در استان ۴۳ درصد از میانگین کشوری پایین تر می باشد.

وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر ۱۶۵ هزار خانوار روستایی دارای اشتراک برق بوده و تعداد روستاهای دارای برق در استان نیز به ۲ هزار و ۵۴۴ روستا می رسد که نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: با تفاهم نامه همکاری بین شرکت توزیع نیروی برق با کمیته امداد و بانک ملی برای ۵۱ خانوار سلول خورشیدی بر روی پشت بام نصب گردیده تا خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد از این طریق امرار معاش کنند.

وی در ادامه افزود: کنتورهای هوشمند طرح فهام در استان پنج هزار و ۳۷۰ عدد بوده و کنتورهای هوشمند آب و برق نیز یک هزار و ۱۸۰ عدد می باشد که زیرساخت مانیتورینگ مشترکین نیز راه اندازی شده است.

مرآتی ادامه داد؛ در ده ماهه اول سال ۹۸ بیش از ۱۴ هزار اشتراک به مشترکان اضافه گردیده همچنین طی این مدت ۲۱ روستا نیز به روستاهای برقرار استان اضافه شده است.

وی تاکید داشت: در سال جاری ۱۰۰ درصد اعتبارات تملک دارایی ها جذب شده و حدود ۱۵ میلیارد تومان برای زلزله استان هزینه شده و برای اربعین حدود ۸ میلیارد تومان و همچنین منطقه ویژه پرویزخان نیز حدود ۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

این مسئول درصد تلفات انرژی در شرکت توزیع را ۱۴ درصد اعلام کرد و افزود: تا پایان سال این مقدار به زیر ۱۴ درصد می رسد و همچنین مدت زمان خاموشی در سال جاری زیر ۸۰ دقیقه بوده است.

وی در ادامه افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی از مشترکین خود دارد که ۵۰ میلیارد تومان آن متعلق به ادارات دولتی می باشد و مابقی نیز متعلق به خانوارها می باشد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: قطع انشعابات غیر مجاز نیز در دستور کار می باشد به طوری که برخی افراد با انشعابات غیر مجاز از پایه های تیرهای برق استفاده غیر مجاز می کنند.

وی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی مدیریت مصرف در شرکت برگزار شد و از صاحبان صنایع همکار در برنامه کاهش پیک تجلیل شد به صورتی که حدود یک میلیار و ۴۰۰ میلیون تومان برای اینگونه مشترکین پاداش اختصاص داده شد.

مرآتی در پایان با اعلام صرفه جویی بیشتر مشترکان تاکید داشت: در کل سال کمتر از چهل روز در صنعت برق با مشکل مواجه هستیم و در بقیه سال نیروگاه ها با بار کم کار می کنند و با انجام صادرات می توان از نیروگاه ها با بار بیشتر استفاده کرد و بار اضافی را صادر کرد.