استاندار کرمانشاه گفت: باید شبکه آزادراهی استان را تقویت کنیم. به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در آیین تکریم از فعالان حمل و نقل، رانندگان و راهداران استان کرمانشاه ضمن تبریک این هفته اظهار داشت: زحمات رانندگان و راهداران در دفاع مقدس و تاریخ ثبت شده که کارهای بزرگی را در جابجایی کالا، رزمندگان و […]

استاندار کرمانشاه گفت: باید شبکه آزادراهی استان را تقویت کنیم.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند در آیین تکریم از فعالان حمل و نقل، رانندگان و راهداران استان کرمانشاه ضمن تبریک این هفته اظهار داشت: زحمات رانندگان و راهداران در دفاع مقدس و تاریخ ثبت شده که کارهای بزرگی را در جابجایی کالا، رزمندگان و تداراکات کالا به جبهه ها انجام داده اند.

وی بیان داشت: در زمان دفاع مقدس خانواده حمل و نقل بدون هیچ چشمداشتی به فعالیت مشغول بوده و به کمک جبهه و دفاع از کشور برخاستند که در تاریخ ثبت خواهد شد.

استاندار کرمانشاه در مورد زلزله هم اظهار داشت؛ خانواده حمل و نقل و راهداری زحمات زیادی متحمل شدند و کمک های مردمی را از تمام نقاط کشور و بدون ذره ای چشمداشت مادی به دست زلزله زدگان رساندند و همچنین در بازسازی مناطق زلزله نیز تلاش های زیادی انجام دادند.

وی در ادامه گفت: در زمان اربعین امسال رانندگان کامیون ها با سختی و مشقت زیاد به کار خود ادامه داده و در این زمان کار حمل و نقل نسبت به قبل دو برابر شده بود که صمیمانه از زحمات این عزیزان قدردانی می کنیم.

بازوند تاکید داشت؛ واقعا رانندگان شب زنده داران جاده ها هستند و امانت دار مردم هستند و تجلیل از رانندگان و حمل و نقل به نوعی تجلیل از شهامت، ایثار و مردانگی و منش پهلوانی است که واقعا حق این عزیزان می باشد.

وی افزود: در حال حاضر در کشور ما بیش از ۹۰ درصد از جابجایی کالا و مسافر به صورت حمل و نقل زمینی صورت می‌گیرد به طوری که ارزش راه های استان ۱۵ هزار میلیارد تومان می باشد.
استاندار تاکید داشت: به دنبال این موضوع هستیم تا زیرساخت های جاده ای استان را بهبود بخشیم و بایستی شبکه آزادراهی را در استان راه اندازی کنیم و این شبکه را به کشور وصل کنیم.

وی گفت: در سال گذشته اولین پروژه آزاد راه استان به مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به سرمایه گذار واگذار گردید و از پلیس راه بیستون تا همدان نیز ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده تا به شبکه آزادراهی کشور وصل شویم.

بازوند در پایان اظهار داشت: در حال حاضر از شش بازارچه مرزی استان ۵ بازارچه به مرز رسمی تبدیل شده بطوریکه در طول روز حدود ۱۷۰۰ کامیون از این بازارچه ها تردد دارند و تا ۱۰ روز آینده نیز مرز سومار بازگشایی شود.