دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: تفاهم نامه همکاری رای کار و اشتغال زندانیان به جای برخی از مجازات ها انعقاد شد. به گزارش نسیم کرمانشاه،در جلسه تفاهم نامه رأی کار که با حضور دادستان، رییس جهادکشاورزی، رییس سازمان زندان ها و رییس سازمان بهزیستی استان برگزار شد، محمدحسین صادقی اظهار داشت؛ در برخی از […]

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: تفاهم نامه همکاری رای کار و اشتغال زندانیان به جای برخی از مجازات ها انعقاد شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه،در جلسه تفاهم نامه رأی کار که با حضور دادستان، رییس جهادکشاورزی، رییس سازمان زندان ها و رییس سازمان بهزیستی استان برگزار شد، محمدحسین صادقی اظهار داشت؛ در برخی از موارد مجازات زندان می توان از سایر جایگزین های حبس استفاده کنیم که این اقدام رویکرد مناسب تری برای اجرای حبس برخی از زندانیان خواهد بود.

وی گفت؛ یکی از راهکارهای قانونی در این زمینه استفاده از مجازات های جایگزین و خدمات عام المنفعه می باشد که علاوه بر این موارد استفاده از رای کار نیز مفید می باشد که راهکار مناسبی در این زمینه به شمار می رود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بیان داشت؛ در استفاده از رای کار در این صورت زندانی صاحب درآمد می شود و علاوه بر درآمد که برای خانواده زندانی نیز مفید می باشد و زندانی صاحب حرفه ای می شود که در زمان پایان محکومیت می تواند از این حرفه برای امرار معاش خود استفاده کند.

وی افزود: باید تدبیری اندیشیده شود که زندانی در رای کار از پوشش بیمه ای استفاده کند و بیشتر از خدمات مهارتی برای زندانیان استفاده شود تا در زمان پایان زندان نیز شغل خوبی پیدا کند.

صادقی تاکید داشت: در زمینه به کار گیری زندانیان رای کار جای نگرانی نیست و از زندانیانی که جرم آنها آسیبی به جامعه وارد نخواهد کرد استفاده خواهد شد.

وی در پایان گفت: حدود ۱۷۰ نفر در زندان کرمانشاه برای اجرای این تفاهم نامه به خارج از زندان فرستاده خواهند شد تا با استفاده از قانون رای کار و اشتغال، مجازات جایگزین حبس خود را سپری کنند.